Logo Denk en Zet

Damvereniging Denk En Zet Laren (Gld.)

DEZ Laren

Logo Denk en Zet

Werk in uitvoering

Agenda

DatumOmschrijving
dinsdag 23 april 2019Vriendschappelijk DEZ Laren tegen DOG Almen
dinsdag 7 mei 2019Vierde ronde sneldammen onderlinge
woensdag 15 mei 2019Ledenvergadering GDB te Lunteren

Gerrit Roeterdink Gelders Kampioen bij het sneldammen in categorie C

Datum :zaterdag 20 april 2019
Wedstrijd :Persoonlijk sneldamkampioenschap van Gelderland 2019
Verslag :Herman Beuzel

Afgelopen zaterdag werd in het Denksport Centrum in Apeldoorn het Gelders Kampioenschap sneldammen gehouden. Verdeeld over 8 klassen waren er 72 dammers actief, waaronder 5 DEZ leden.

Tom Westhof kwam uit in de B-klasse (rating 900-1100) en eindigde in de middenmoot met 10 punten uit 11 wedstrijden.

3 DEZzetters kwamen uit in de C-klasse (rating tot 900). Dinand Stegeman had duidelijk zijn dag niet en moest genoegen nemen met een laatste plaats, zijn slechtste resultaat ooit op een dergelijk kampioenschap. Herman Beuzel kon zijn goede start, 5 winstpartijen tot aan de pauze niet vervolgen. Hij eindigde wel op de 3e plaats met 16 punten uit 11 wedstrijden.
In deze C-klasse was Gerrit Roeterdink oppermachtig met maar liefst 19 punten en zonder verliespartij werd hij kampioen. Een mooie prestatie vooral als men bedenkt dat hij ook alle uitslagen van alle klassen de gehele dag door in de computer invoerde en ook alle ronden opnieuw in deelde. En na een vermoeiende week bij het ONK voor veteranen waar hij ook de computer bediende.

Karsten Konniger werd in de jeugdklasse Aspiranten keurig 7e met 6 punten.

Op 8 juni (in Utrecht) zijn er de ½ finales met aansluitend de finaleronden om het Nederland Kampioenschap. Gerrit Roeterdink en Herman Beuzel zijn hiervoor geplaatst en voor Karsten Konniger is er een reserve plaats.


Aanvulling Gerrit: Ik heb zelfs twee keer een vijfslag mogen uitvoeren.

Categorie B
PlNaamPlaatsRatingCategorieAW+=-PtWPSBOpmerking(en)
1Bert FoppenHarderwijk1077Categorie B1173117131198
2Frank ten HagenWinterswijk1051Categorie B1155115126171
3Fred van AmersfoortBeemte Broekland1042Categorie B1154214134166
4Johan de HaasVeenendaal1017Categorie B1161413125127
5Wouter van den BergHarderwijk994Categorie B1145213116126
6Gerard ZijlemaEde1031Categorie B1144312122113
7Ralf RichtersAngerlo1092Categorie B1136212120121
8Henk TimmerPutten1096Categorie B1143411135120
9Jur van GinkelTerschuur962Categorie B1135311134130
10Ton EekelschotHarderwijk1052Categorie B1135311123120
11Tom WesthofBrummen982Categorie B1126310125103
12Wouter MensinkNunspeet1055Categorie B113441011291
13Jaap de VriesDoetinchem1029Categorie B112631011194
14Henk HoksbergenHeteren1005Categorie B11416911581
15Harry VosHengelo1042Categorie B11254910985
16Bram CysouwBarneveld982Categorie B11254910874
17Eibert SmitElspeet970Categorie B11128411643

Categorie C
PlNaamPlaatsRatingCategorieAW+=-PtOpmerking(en)
1Gerrit RoeterdinkLaren856Categorie C1183019
2Gerrit KlompenhouwerWinterswijk845Categorie C1182118
3Herman BeuzelLochem831Categorie C1172216
4Michiel BibbeDoetinchem869Categorie C1144312
5Jelte LokhorstVoorthuizen846Categorie C1143411
5René van de WallPutten724Categorie C1151511
7Peter AartsenApeldoornCategorie C1142510
7Jan PluimHarderwijk849Categorie C1142510
9Eddy WeijmanRenkum740Categorie C113359
9Clemens Keurentjess-Heerenberg869Categorie C114169
11Dinand StegemanEibergen886Categorie C112367

Aspiranten
PlNaamPlaatsRatingCategorieAW+=-PtOpmerking(en)
1Simon HarmsmaCulemborg1089Aspiranten981017
2Machiel WeistraHeteren1240Aspiranten980116
3Tom RinnerDoetinchem968Aspiranten970214
4Luise GabbertBennekom748Aspiranten951311
5Ivar SmijersWageningen884Aspiranten950410
6Fernande GraafRenkum606Aspiranten94149
7Karsten KonnigerLochemAspiranten92256
8Gregory de VriesCulemborg380Aspiranten92074
9Meike KokkeDoetinchemAspiranten90272
10Isa van HaarenDoetinchemAspiranten90181

ONK Veteranen 2019

Datum :vrijdag 19 april 2019
Wedstrijd :ONK Veteranen 2019
Verslag :Gerrit Roeterdink

Gerrit Roeterdink heeft dit jaar voor de tweede keer meegedaan aan het Open Nederlands Kampioenschap voor Veteranen te Wageningen. Naast het meespelen heeft Gerrit ook de computer bediend als lid van het organisatieteam.

De resultaten waren wisselend. De eerste ronde haalde hij nog een mooie slagzet er uit naar dam. In de derde ronde zag Gerrit echter een simpele 1 om 2 over het hoofd in zijn voordeel. Gerrit werd 72e in het algemene klassement met 6 punten in een deelnemersveld van 88.

De uiteindelijke winnaar werd na loting (muntopgooi) beslist nadat Anton Schotanus en Jeroen Kos evenveel punten, weerstandspunten en Sonneberger punten hadden gehaald. De winnaar van de loting werd uiteindelijk Jeroen Kos.

Eindstand - Algemeen
PlNaamWoonplaatsRatingCategorieAW+=-PtWPSB
1Jeroen KosDen Haag133050+85301379123
2Anton SchotanusLeeuwarden127270+85301379123
3Andrew Tjon A OngMaarssen132450+84311186111
4Anton KosiorPapendrecht129860+83501184110
5Henk de WittDelft131270+83501181105
6Daaf KasseMiddelburg131150+83501179106
7Frank TeerHeesch132960+83501175100
8Henk Grotenhuis t.HarkelNieuwleusen130050+8350117496
9Fred IvensIngen131970+8512117196
10Cock van WijkVleuten119650+8422108092
11Cor WesterveldEnkhuizen119070+8422107887
12Frans van de VeldeDen Haag107670+8341107793
13Wouter van BeekWageningen123770+8341107483
14Fred RoedolphDordrecht117450+8260107287
14Wim VerschoorHoeven115450+8260107287
16Pierre LacroixSittard125170+8341107285
17Theo TesselaarTuitjenhorn121660+8260107186
18Pieter WijnEindhoven124460+8422107182
19Fred PasschierEindhoven121160+8341106982
20Raphail ZdoroviakHannover (Duitsland)117080+8341106883
21Harry OttenBennekom113670+8341106675
22Piet SchepLopik96070+8341106574
23Ab SteenbergenRaalte103960+8422106572
24Hein van WinkelNieuwkoop98970+8503106168
25Bert RoestBussum105970+833297577
26Joop RoedolphDordrecht115460+825197381
27Leo van der LaanBaarn115070+841397374
28Cor van SettenScherpenzeel98670+833297373
29Theo van den HoekTilburg121970+833297068
30Arie de BruijnZegveld123860+833296966
31Arie Janssen van DoornWageningen112960+817096874
32Harry DoomernikRenkum112860+825196772
33David RiupassaEindhoven109860+825196769
34Wim BenninkEibergen88570+825196165
35Cees van der BoschKesteren96970+841396155
36Jaap van HalDen Haag100260+825196065
37Jelle GroeneveldMaassluis107470+833296056
38Jan de VosAkkrum99480+824287163
39Jaap LangerakHilversum91360+824286858
40Jo WeijmanElst (Gld)116570+832386759
41Soender KalpoeUden107560+816186660
42Jaap van Hierden srVoorthuizen104060+824286659
42Peter MoraalZell am See (Oost.)109650+816186659
44Jan LammersBeekbergen117460+816186564
45Dick van Schaik srMaassluis105960+824286559
46Berend PlijterTen Boer106660+824286454
47Derk KleinrensinkWageningen109770+816186358
48Evert Jochemsen sr.Bennekom104870+824286356
49Hans KrederLeiden109460+824286249
50Kees MaliepaardVeenendaal99570+832386051
51Dick den OudenWassenaar97270+816185956
52Yuri GeisenblassOsnabruck Duitsland115460+824285845
53Wiebren de VriesDronten103270+816185654
54Teus StamAlblasserdam104760+832385538
55Raphaël MartensReims (Frankrijk)111460+823377356
56Hans van der LaanBovensmilde110370+823376853
57Johan de JongTiel97080+831476648
58Martin KruijswijkDiemen100570+815276349
59Cees KentieBergambacht100280+807176254
60Wim van MourikVeenendaal98960+807176050
61Sijmen HansenVolendam110870+823375946
62Jos LamersHuissen97370+815275746
63Jos de WildZierikzee104260+815275643
64Arend van BeelenKatwijk99970+815275642
64Frans LamersVeenendaal96560+815275642
66Frans BlaasAagtekerke102380+815275447
67Jan TerpstraLeeuwarden94370+823375437
68Piet RozenboomDen Haag100580+823375430
69Piet JonkersTilburg75880+822466333
70Jan van OosterhoutBreda83860+814366141
71Leo van VlerkenBest98360+806265940
72Gerrit RoeterdinkLaren (Gld)86150+822465732
73Frits StugerAmersfoort96870+822465631
74Barbara GraasWormerveer102660+822465529
75Hans LootsWoerden84960+814364927
76Frans TeijnRotterdam111070+813455624
77Adrie KoedootEpe67770+813455228
78Klaas MondriaWolvega80380+813455219
79Hans LuchiesUgchelen92080+821555216
80Harry VredeveldtWoudenberg80170+813455126
81Kees OstéKlaaswaal77760+813455121
82Piet EedenGouda76560+821554515
83Jan FokkinkTerborg86080+812545622
84Gerrit van der WerffDiemen77470+804445024
85Gerrit KlompenhouwerWinterswijk84470+804444919
86Ton HollaNijmegen69880+804444618
87Herman ScholteNoordhorn76160+50141327
88Teun KluyverRijnsburg58360+50050310

Eindstand - Categorie 50+
PlNaamWoonplaatsRatingCategorieAW+=-PtWPSB
1Jeroen KosDen Haag133050+85301379123
2Andrew Tjon A OngMaarssen132450+84311186111
3Daaf KasseMiddelburg131150+83501179106
4Henk Grotenhuis t.HarkelNieuwleusen130050+8350117496
5Cock van WijkVleuten119650+8422108092
6Fred RoedolphDordrecht117450+8260107287
6Wim VerschoorHoeven115450+8260107287
8Peter MoraalZell am See (Oost.)109650+816186659
9Gerrit RoeterdinkLaren (Gld)86150+822465732

Eindstand - Ratingklassement 801-900
PlNaamWoonplaatsRatingCategorieAW+=-PtWPSB
1Wim BenninkEibergen88570+825196165
2Jan van OosterhoutBreda83860+814366141
3Gerrit RoeterdinkLaren (Gld)86150+822465732
4Hans LootsWoerden84960+814364927
5Klaas MondriaWolvega80380+813455219
6Harry VredeveldtWoudenberg80170+813455126
7Jan FokkinkTerborg86080+812545622
8Gerrit KlompenhouwerWinterswijk84470+804444919

Persoonlijke uitslagen
RondeTafelNaamRatingNaamRatingUitslagNotatie
143Adrie Koedoot677Gerrit Roeterdink8610 - 2Notatie
214Jaap Langerak913Gerrit Roeterdink8612 - 0Notatie
315Gerrit Roeterdink861Frans Lamers9651 - 1Notatie
424Gerrit Roeterdink861Harry Doomernik11280 - 2Notatie
538Gerrit Roeterdink861Kees Maliepaard9950 - 2Notatie
641Gerrit Roeterdink861Gerrit van der Werff7742 - 0Notatie
730Martin Kruijswijk1005Gerrit Roeterdink8611 - 1Notatie
820Gerrit Roeterdink861Leo van der Laan11500 - 2Notatie


Halve finale van Nederland Schooldammen voor Pupillen

Datum :zaterdag 13 april 2019
Wedstrijd :Halve finale van Nederland Schooldammen voor Pupillen
Verslag :Herman Beuzel

Op verzoek van de KNDB organiseerde damvereniging Denk En Zet uit Laren op zaterdag 13 april een halve finale NK Schooldammen (pupillen). Plaats van handeling was het Kulturhus. Toernooileider Herman Beuzel kon om half 11 alle 16 teams verwelkomen en nadat de lotinggegevens waren verwerkt door Gerrit Roeterdink konden de tafelarbiters (Tonny Roeterdink Tom Westhof, Dinand Stegeman en Johan Beltman) de 1e ronde exact op schema om 10.45 uur laten beginnen.

Het werd niet een erg spannend toernooi, althans niet om de 1e plaats: De Calvijnschool uit Hoogeveen stond vanaf de 1e ronde op de eerste plaats. Zij wonnen alle wedstrijden!

In de laatste ronde moest Canadaschool uit Doetinchem nog de 3e plaats prijsgeven aan De Groen door de 2-6 nederlaag, waardoor De Groen (Dedemsvaart) op 11 punten kwam. De Fontein uit Westerhaar is 2e geworden met eveneens 11 punten. De Mr G. Propschool uit Lochem eindigde op plaats 12. Voor de eerste drie teams waren er de gebruikelijke bekers en ook niet onbelangrijk plaatsing voor de landelijke finale op 25 mei.

De kinderen die 12 punten of meer behaalden kunnen zich nog aanmelden voor een topscorerstoernooi op 29 juni, vermoedelijk in Apeldoorn. In Laren waren dit 14 kinderen, waaronder Mirthe Konniger van de Mr. G. Propschool. Liam Hijwegen (van de Calvijnschool) was de enige die alle 8 wedstrijden won.

Rest nog een pluim te geven aan het talrijke publiek en de uitgespeelde kinderen: zij bleven allen keurig op afstand van de nog bezig zijnde partijen.

PlTeams 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516WePuWhlWp
1Calvijnschool Hoogeveen 6 7 7 7.. 6 6 8...... 8...... 816 5471
2De Fontein Westerhaar 2 3 6 4 6 6.... 8........ 6.. 811 5473
3De Groen Dedemsvaart 1 5 .. 6.. 3 4.... 7 6...... 8 811 5068
4De Mozaïek Hollandscheveld 1 2.. 4.. 5 5.. 7 4.. 6...... 810 5072
5Canadaschool Doetinchem 1 4 2 4 7.. 4.... 7 6........ 8 9 5679
6De Schuilplaats Putten .. 2.... 1 4 3...... 7 7 6 5.. 8 9 4458
7De Gouden Emmer Heino 2 2 5 3.. 4 4.. 8 6.......... 8 8 5679
8De Krullevaar Hoogeveen 2.. 4 3 4 5 4 .. 4...... 6.... 8 8 5476
9Alfons Ariëns Harderwijk 0.............. 5 2 1 6 5 4 4 8 8 3654
10De Ark Daarle .. 0.. 1.... 0 4 3 .. 6.. 5.. 6 8 7 4760
11Ichthusschool Putten .... 1 4 1.. 2.. 6.. .. 2.. 6 8 8 7 4457
12Mr. G. Propschool Lochem .... 2.. 2 1.... 7 2.. .. 4 6 8 8 7 4255
13OBS Hagen Doetinchem 0.... 2.. 1.... 2.. 6.. 4 4 5 8 6 4361
14Prinses Ireneschool Gramsbergen .......... 2.. 2 3 3.. 4 4 5 5 8 6 3950
15CBS De Akker Gramsbergen .. 2...... 3.... 4.. 2 2 4 3 4 8 3 4356
16CBS De Sprengel Gramsbergen .... 0.......... 4 2 0 0 3 3 4 8 2 4155

Kampioenschap van Gelderland voor teams sneldammen

Datum :vrijdag 5 april 2019
Wedstrijd :Kampioenschap van Gelderland voor teams sneldammen

Stand
PlNaamKlasseAW+=-PtBP
1DZW - Warnsveld 1Eerste klasse6330927
2DCN - Nijmegen 1Eerste klasse6321829
3WDV - Winterswijk 1Eerste klasse6321827
4BDV - Brummen 1Eerste klasse6402825
5CTD - Arnhem 2Eerste klasse6141625
6BDSV - Barneveld 2Eerste klasse6105219
7DEZ - Laren 1Eerste klasse6015116

Topscorer
PlNaamTeamBordAWPt
8Tom WesthofBDV - Brummen 1267
16Gerard DimmendaalDEZ - Laren 1466
16Gerrit RoeterdinkBDV - Brummen 1466
21Herman BeuzelDEZ - Laren 1364
24Dinand StegemanDEZ - Laren 1163
24Johan BeltmanDEZ - Laren 1263

Johan Haijtink blijft winnen en wint dus ook de derde ronde sneldammen.

Datum :dinsdag 2 april 2019
Ronde :Ronde 2
Wedstrijd :Tweede ronde sneldammen onderlinge 2018-2019
Stand
PlNaamRatingAW+=-Pnt
1Johan Haijtink1077 871015
2Tom Westhof956 861113
3Gerrit Roeterdink875 851211
4Tonnie Schutte903 842210
5Johan Beltman986 84048
5Tonny Roeterdink1001 84048
7André Haijtink808 82337
7Dinand Stegeman899 82337
7Herman Beuzel849 83147
10Gerrit Reurslag819 81436
11Gerard Dimmendaal836 81345
11Gerrit Stegeman738 81345
13Henk Straalman648 80262

Uitslagen
     


DEZ Laren 1 tegen BDSV Barneveld 1

Datum :dinsdag 12 maart 2019
Ronde :1
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen BDSV Barneveld 1
Verslag :Herman Beuzel

Het team van BSDV (Barneveld) was te sterk voor DEZ. Een ieder heeft volop tegenstand geboden maar uiteindelijk kwamen we te kort. Gelet op de ratingverschillen niet verwonderlijk.

NrDEZ Laren 1Rating
gem. 954
BDSV Barneveld 1Rating
gem. 1117
0-8Volgorde
1Beltman, Johan (invaller)968Kruijf, Matthias de13240-22
2Schutte, Tonnie (invaller)924Ingen, Ap van11440-21
3Harkink, Egbert (invaller)1094Pol, Evert van de11160-24
4Beuzel, Herman (invaller)831Blankenstijn, Ed8830-23

Johan Haijtink wint ook de tweede ronde sneldammen

Datum :dinsdag 5 maart 2019
Ronde :Ronde 2
Wedstrijd :Tweede ronde sneldammen onderlinge 2018-2019
Stand
PlNaamRatingAW+=-Pnt
1Johan Haijtink1077 852112
2Dinand Stegeman899 851211
2Tom Westhof956 851211
4Johan Beltman986 842210
4Tonny Roeterdink1001 842210
6Gerrit Roeterdink875 83329
6Tonnie Schutte903 84139
8Gerard Dimmendaal836 84048
9Gerrit Reurslag819 83147
9Herman Beuzel849 83147
11Karsten Konniger41032
12Appie Bielderman81072
12Henk Straalman648 81072

Uitslagen
     


DVOIJ Terborg 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :donderdag 21 februari 2019
Ronde :9
Wedstrijd :DVOIJ Terborg 1 tegen DEZ Laren 1
Verslag :Tonny Roeterdink

NrDVOIJ Terborg 1Rating
gem. 923
DEZ Laren 1Rating
gem. 918
7-5Volgorde
1Daamen, Mario1124Beltman, Johan9681-13
2Derksen, Paul991Roeterdink, Tonny9952-06
3Renting, Bernard932Koerselman, Jan9380-21
4Bongers, Frank754Dimmendaal, Gerard8271-14
5Keurentjes, Clemens869Roeterdink, Gerrit8562-02
6Wissing, Joep867Schutte, Tonnie9241-15

DEZ Laren tegen TDT/Salland CT

Datum :zaterdag 16 februari 2019
Ronde :11
Wedstrijd :DEZ Laren tegen TDT/Salland CT

BordDEZ LarenTDT/Salland CT614
1Danny Dix (1157)André Klein Tank (942)1110
2Alfred van Lenthe (1037)Hilco Braakman (1063)118
3Johan Haijtink (1097)Jan van Buiten (1086)205
4Tonny Roeterdink (995)Ab Steenbergen (1032)023
5Johan Beltman (968)Fred van Amersfoort (1042)029
6Tonnie Schutte (924)Bert Top (838)024
7André Haijtink (804)John Folkers (979)117
8Gerrit Roeterdink (856)Johan Bulstra (1139)112
9Dinand Stegeman (886)Jan Preuter (946)026
10Herman Beuzel (831)Rob Hendriks (1033)021

DZW Warnsveld 2 tegen DEZ Laren 2

Datum :donderdag 14 februari 2019
Ronde :9
Wedstrijd :DZW Warnsveld 2 tegen DEZ Laren 2

NrDZW Warnsveld 2Rating
gem. 841
DEZ Laren 2Rating
gem. 919
4-8Volgorde
1Harkink, Egbert10940-21
2Wiersma, Simon924Westhof, Tom (invaller)9821-14
3Huisjes, Jan943Stegeman, Dinand8860-23
4Visschers, Herman799Beuzel, Herman8311-15
5Zuylen, Alfons van0Haijtink, André8040-26
6Jager, Henk696Bielderman, Appie (invaller)02-02

Finale van Gelderland schooldammen

Datum :zaterdag 9 februari 2019
Wedstrijd :Finale van Gelderland schooldammen 2019
Verslag :Herman Beuzel

Gisteren, zaterdag 9 februari werden in Harderwijk de finale gespeeld om het Gelders Kampioenschap schooldammen voor zowel de pupillen (groep 7-8) teams als de welpen teams uit groep 6 of lager. Behalve bekers voor de nummers 1, 2 en 3 waren er ook plaatsen te verdienen voor deelname aan de ½ finale om het kampioenschap van Nederland. De organisatie was handen in handen Herman Beuzel en Gerrit Roeterdink respectievelijk schooldamcoördinator en webmaster van de Gelderse Dambond, in samenwerking met de Damclub Harderwijk. Met een record aantal deelnemende teams (20 bij de pupillen en 16 bij de welpen) was het een drukte van belang in Zalencentrum De Roef in Harderwijk. In mooi afgescheiden ruimtes konden deelnemende kinderen rustig een potjes dammen en was er voor reservespelers, ouders en begeleiders toch ook wel ruimte om de verrichtingen van de hoofdrolspelers te volgen.

Vanuit de gemeente Lochem deden 3 teams mee in de welpenklasse. Zij eindigden in de onderste regionen: De Rank eindigde op een 13e plaats, de Mr G Propschool werd 14e en de Bargeweide werd 16e. Gelders Kampioen werd de Montessorischool uit Wageningen.

In de pupillenklasse was “DEZ” slechts vertegenwoordigd met 1 team, de Mr G Propschool uit Lochem. Ook zij vertoefden lang in de onderste regionen, maar uiteindelijke met een paar laatste mooie overwinningen eindigen zij in de middenmoot: deze 11e plek was voldoende voor plaatsing in de halve finale van Nederland op 13 april. Nagenoeg zeker spelen ze dan een thuiswedstrijd, want DEZ Laren mag een halve finale organiseren, plaats van handeling wordt het Kulturhus. Kampioen bij de pupillen werd de Boemerang uit Huissen.


Pupillen
Stand
PlNaam / PlaatsAW+=-PntWPSB
1Boemerang
Huissen
75111159 39
2Brinkschool
Wageningen
74301156 35
3Abacus
Huissen
73401055 34
4De Borgwal
Bemmel
7412959 38
5Prinsenakker
Bennekom
7412948 33
6Bontebrugschool 1
Silvolde
7241863 27
7Canadaschool
Doetinchem
7322858 32
8Veldhuizerschool 2
Ede
7322851 27
9Veldhuizerschool 1
Ede
7241847 28
10De Schuilplaats
Putten
7403846 31
11MR G Propschool
Lochem
7313747 28
12Nederwoud
Lunteren
7313745 26
13Johan Frisoschool
Wageningen
7142654 26
14OBS Hagen
Doetinchem
7304643 26
15Alfons Ariëns
Harderwijk
7223643 22
16Ichthus
Putten
7214548 23
17Bontebrugschool 2
Silvolde
7214540 27
18Rietgors
Leuvenheim
7205439 23
19KBS Wolderweide
Harderwijk
7205438 22
20Expeditie 24/7
Brummen
7007041 13
Uitslagen
     


Welpen
Stand
PlNaam / PlaatsAW+=-PntWPSB
1Montessorischool
Wageningen
76101357 44
2Fontanus
Harderwijk
75021059 33
3Borgwal
Bemmel
74211055 34
4Boemerang 1
Huissen
7403859 39
5De Akker
Putten
7403857 28
6De Bron 2
Lunteren
7322846 30
7Boemerang 2
Huissen
7322840 32
8Triangel 2
Ede
7313759 27
9Triangel 1
Ede
7232743 31
10Eben Haezerschool
Bennekom
7223649 25
11KBS Wolderweide
Harderwijk
7304639 24
12Kraatsschool
Bennekom
7214549 24
13De Rank
Lochem
7133545 24
14MR G Propschool
Lochem
7133542 21
15Boemerang 3
Huissen
7133540 21
16De Bargeweide
Eefde
7016145 11
Uitslagen
     


DEZ Laren 2 tegen DVOIJ Terborg 1

Datum :dinsdag 5 februari 2019
Ronde :8
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen DVOIJ Terborg 1

NrDEZ Laren 2Rating
gem. 937
DVOIJ Terborg 1Rating
gem. 953
5-7Volgorde
1Harkink, Egbert1094Heutinck, Aloys10482-01
2Westhof, Tom (invaller)982Daamen, Mario11241-14
3Haijtink, Johan (invaller)1097Derksen, Paul9911-15
4Beuzel, Herman831Renting, Bernard9320-23
5Haijtink, André804Keurentjes, Clemens8690-22
6Reurslag, Gerrit (invaller)813Bongers, Frank7541-16

DIOS/WDV CT tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 2 februari 2019
Ronde :10
Wedstrijd :DIOS/WDV CT tegen DEZ Laren

BordDIOS/WDV CTDEZ Laren128
1Allard van Tongeren (932)Herman Beuzel (831)024
2Gerard Korten (1072)Johan Haijtink (1097)116
3Harry Vos (1042)Danny Dix (1157)207
4Jay Amatmoestar (1035)Johan Beltman (968)029
5Gert Wisselink (1013)Tonny Roeterdink (995)201
6Cees Groen (1011)Egbert Harkink (1094)025
7Gerben te Raa (1147)Tonnie Schutte (924)208
8Jaap Vos (937)Alfred van Lenthe (1037)1110
9Wim Sonderen (981)Gerrit Roeterdink (856)202
10John van Laarhoven (814)Gerard Dimmendaal (827)203

DEZ Laren 1 tegen DCH Hengelo 1

Datum :dinsdag 29 januari 2019
Ronde :8
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen DCH Hengelo 1
Verslag :Tonny Roeterdink

Op dinsdag 29 januari 2019 ontving DEZ Laren 1 de collega’s van DCH Hengelo 1. Zij waren torenhoge favoriet om weer te promoveren naar de Gelderse Hoofdklasse, want met nog twee wedstrijden te gaan stonden ze drie punten voor. Eigenlijk snapten we ook niet waarom ze vorig jaar ook al weer gedegradeerd waren. Het team was in essentie hetzelfde gebleven. In Laren waren ze ook op volle oorlogssterkte. Alle spelers hadden een rating van 1000 of meer (gemiddeld 1089). Bij Laren was het net anders om: allemaal minder dan 1000 ratingpunten (gemiddeld 918).

Het eerste slachtoffer van de avond was Gerard Dimmendaal. In het middenspel kwam hij een schijfje achter en wist dat niet meer te compenseren. Gerard wist de zaterdag erna te melden dat hij achteraf gezien relatief eenvoudig toch remise had kunnen halen. Jan Koerselman stond in een lastige hekstelling in het middenspel. Hij koos ervoor een schijf te offeren om aan de andere vleugel verder te spelen, maar de gespeelde zet was niet de beste. Bij naspelen bleek dat het offer sowieso beter iets later had gekund. Gerrit Roeterdink had dit keer geen schijn van kans en verloor dus ook. Tonnie Schutte zat waarschijnlijk nog het dichtst bij remise. Toen die hem tussen de vingers weg slipte uitte hij wat krachttermen om zijn ongenoegen te laten blijken, vooral over zijn eigen spel. Johan Beltman miste ook zijn topvorm. In het middenspel kwam hij achter en hij verloor ook. Tonny Roeterdink wist het met een sterke middenaanval ook lang vol te houden tegen de Hengelose topper. Maar ergens een onnauwkeurigheid en de schijf achterstand was een feit. En ook hij kon een nul noteren. De afgetekende 0-12 eindstand maakte duidelijk dat DCH Hengelo 1 de terechte kampioen was.

NrDEZ Laren 1Rating
gem. 918
DCH Hengelo 1Rating
gem. 1089
0-12Volgorde
1Roeterdink, Tonny995Greef, Arnoud de12290-26
2Koerselman, Jan938Okken, Ben11160-22
3Beltman, Johan968Hoebink, Eddy10960-25
4Schutte, Tonnie924Vries, Jaap de10290-24
5Dimmendaal, Gerard827Evers, Rodier10200-21
6Roeterdink, Gerrit856Vos, Harry10420-23

DEZ Laren 1 vaster op de tweede plaats

Datum :dinsdag 22 januari 2019
Ronde :7
Wedstrijd :DIOS Beltrum 4 tegen DEZ Laren 1

Op 22 januari 2019 reden we in winterse omstandigheden met aangepaste snelheid naar Beltrum. DEZ Laren 1 moest het opnemen tegen DIOS Beltrum 4. Het was een vierpuntenwedstrijd, want Laren stond tweede en Beltrum derde in de eerste klasse regio Oost-Gelderland. Gerard Dimmendaal kwam in het middenspel een schijfje voor en leek lange tijd te gaan winnen. Toen hij later gelijk kwam heeft hij zelfs ergens kunnen verliezen, maar gelukkig voor hem bleef het evenwicht bewaard. Tonnie Schutte kwam in het middenspel liefst twee schijven voor en bracht daarmee de eerste winstpartij binnen. Gerrit Roeterdink had weer eens een wat minder goede positionele stand, maar wist dankzij een mooie doorbraakcombinatie de winst binnen te hengelen.

Tonny Roeterdink kwam in het middenspel extreem ver naar voren te staan met een zwakke linkervleugel, maar een sterke rechtervleugel. Na een ruiltje kreeg hij een 3-om-3 doorbraakcombinatie naar dam. Nadat de dam eraf ging stond hij een schijf voor en wist dat later om te zetten tot twee punten. Jan Koerselman was volgens eigen zeggen niet zo op dreef, maar hij weerde zich kranig op het eerste bord. Zo goed, dat hij duidelijk positioneel voordeel had, maar niet genoeg voor de winst. Johan Beltman kreeg een dam van zijn tegenstander. De daarop volgende damafname gaf een doorbraak tegen. Met weliswaar een schijf voorsprong kon hij de vijandelijke dam niet goed genoeg pareren. Met een 4-8 overwinning kwam Laren 1 hiermee vaster op de tweede plaats te staan. Komende week volgt de wedstrijd tegen het huizenhoge favoriete DCH Hengelo 1.

NrDIOS Beltrum 4Rating
gem. 915
DEZ Laren 1Rating
gem. 918
4-8Volgorde
1Korten, Gerard1072Koerselman, Jan9381-15
2Stoverinck, Theo1104Beltman, Johan9682-06
3Baks, Toon906Roeterdink, Tonny9950-24
4Kann, Stefan von920Roeterdink, Gerrit8560-23
5Ribbers, Willie753Schutte, Tonnie9240-22
6Maarse, Jan737Dimmendaal, Gerard8271-11