Werk in uitvoering

Agenda

DatumOmschrijving
zaterdag 19 oktober 2019DEZ Laren tegen DIOS Achterhoek 2 (Let op, in Kulturhus)
dinsdag 22 oktober 2019DEZ Laren 2 tegen DVOIJ Terborg 2 (Eerste klasse Oost, ronde 3)
maandag 28 oktober 2019Vriendschappelijk DOG Almen tegen DEZ Laren
dinsdag 5 november 2019DIOS Beltrum 4 tegen DEZ Laren 2 (Eerste klasse Oost, ronde 4)
zaterdag 9 november 2019DIOS/IJsselstreek CT tegen DEZ Laren
maandag 11 november 2019DSV Sinderen 1 tegen DEZ Laren 1 (Eerste klasse Oost, ronde 4)
dinsdag 19 november 2019DEZ Laren 2 tegen DCZ Zevenaar 1 (Eerste klasse Oost, ronde 5)
zaterdag 23 november 2019DEZ Laren tegen DES Lunteren 3
dinsdag 26 november 2019DEZ Laren 1 tegen DZW Warnsveld 2 (Eerste klasse Oost, ronde 5)
zaterdag 7 december 2019WSDV Heteren Renkum CT tegen DEZ Laren
woensdag 11 december 2019WDV Winterswijk 2 tegen DEZ Laren 1 (Eerste klasse Oost, ronde 6)
donderdag 12 december 2019BDV Brummen 1 tegen DEZ Laren 2 (Eerste klasse Oost, ronde 6)
zaterdag 21 december 2019DEZ Laren tegen Dammers Uit Oost 2
zaterdag 4 januari 2020Witte van Moort 3 tegen DEZ Laren
dinsdag 7 januari 2020DEZ Laren 2 tegen DSV Sinderen 1 (Eerste klasse Oost, ronde 7)
dinsdag 14 januari 2020DEZ Laren 1 tegen DIOS Beltrum 4 (Eerste klasse Oost, ronde 7)
zaterdag 18 januari 2020DEZ Laren tegen Hartholt Olie CT
donderdag 23 januari 2020DVOIJ Terborg 1 tegen DEZ Laren 2 (Eerste klasse Oost, ronde 8)
donderdag 30 januari 2020BDV Brummen 1 tegen DEZ Laren 1 (Eerste klasse Oost, ronde 8)
zaterdag 1 februari 2020SSS Kampen tegen DEZ Laren
dinsdag 11 februari 2020DEZ Laren 2 tegen DZW Warnsveld 2 (Eerste klasse Oost, ronde 9)
zaterdag 15 februari 2020DEZ Laren tegen Harderwijk2
dinsdag 18 februari 2020DEZ Laren 1 tegen DVOIJ Terborg 1 (Eerste klasse Oost, ronde 9)
zaterdag 29 februari 2020DEZ Laren tegen TDT/Salland CT

DVOIJ Terborg 2 tegen DEZ Laren 1

Datum :donderdag 10 oktober 2019
Ronde :2
Wedstrijd :DVOIJ Terborg 2 tegen DEZ Laren 1
Verslag :Herman Beuzel

Vorig jaar was DEZ oppermachtig en wonnen toen met 9-3, Hoe zou het nu gaan in Terborg?

Om maar met de deur in huis te vallen niet best: we verloren met 4-8.

Gerrit Roeterdink kwam al vroeg een schijf achter en kon die niet terugwinnen en de tegenstander wikkelde het fraai af naar winst. Herman Beuzel deed met zijn 40e zet een verkeerde afruil bood zijn tegenstander remise aan dat werd geaccepteerd, maar analyse achteraf was het op dat moment een verloren stand voor Herman, dus een gelukje.

Ook Tonnie Schutte maakte met een afruil een verkeerde keus en kreeg een compleet verloren stand op het bord. Jan Koerselman combineerde op fraaie wijze naar dam, maar na damafname ontstond er een gelijke stand die op het oog mogelijkheden voor winst voor Jan gaf. Maar z’n tegenstander verdedigde nauwkeurig en er viel aan remise niet te ontkomen. Zowel Johan Beltman als Tonny Roeterdink kregen van hun tegenstander remise aangeboden maar in het team belang werd dit afgeslagen en gingen ze voor de volle winst. Het lukt echter niet want ook deze partijen werden remise.

NrDEZ Laren 2Rating
gem. 854
DEZ Laren 1Rating
gem. 881
5-7Volgorde
1Straalman, Henk655Beltman, Johan9660-23
2Haijtink, André813Beuzel, Herman8091-16
3Reurslag, Gerrit819Roeterdink, Gerrit8491-12
4Stegeman, Dinand (invaller)913Roeterdink, Tonny10010-25
5Harkink, Egbert1110Schutte, Tonnie9252-04
6Dimmendaal, Gerard811Stegeman, Gerrit (invaller)7331-11

WDV Winterswijk 2 tegen DEZ Laren 2

Datum :woensdag 9 oktober 2019
Ronde :2
Wedstrijd :WDV Winterswijk 2 tegen DEZ Laren 2
Verslag :André Haijtink

Op woensdag 9 oktober speelde DEZ2 de wedstrijd in de 2 ronde van de Gelderse competitie. Ditmaal gingen we de strijd aan tegen WDV2 in Winterswijk. Nadat iedereen de weg naar het nieuwe clubgebouw had gevonden gingen we op jacht naar de punten. Voor Gerrit Reurslag zat dat er niet in, want hij had duidelijk z’n avond niet. Al snel kwam hij een schijf achter en na een 2e misser waarbij zijn tegenstander kon doorbreken naar dam hield hij het voor gezien. Hetzelfde overkwam Dinand Stegeman. Ook hij wist geen punten te scoren. Hierna volgden 2 remises voor Gerrit Stegeman en Gerard Dimmendaal. Met de 6-2 tussenstand kon het hooguit nog gelijk worden. Eén remise was voor WDV voldoende en de tegenstander van André Haijtink bood dan ook gelijk remise aan. Wetend dat dit niet voldoende zou zijn werd dit tot 2 keer toe afgeslagen door André. Hopend op een fout van z’n tegenstander. Maar deze fout kwam niet en het werd zelfs nog lastig om de remise te behouden. Nu kon zelfs de mooie winstpartij van Egbert Harkink hier niets meer aan goedmaken. Want mooi was het wel hoe Egbert na een lange partij kort voor middernacht de winst naar zich toe wist te trekken. Net als in de vorige ronde werd een 7-5 nederlaag.

NrWDV Winterswijk 2Rating
gem. 877
DEZ Laren 2Rating
gem. 867
7-5Volgorde
1Sonderen, Wim966Harkink, Egbert11100-26
2Hagen, Frank ten1044Stegeman, Dinand (invaller)9132-02
3Bennink, Wim903Reurslag, Gerrit8192-01
4Elgershuizen, Jan882Haijtink, André8131-15
5Jongkoen, Zeeg764Dimmendaal, Gerard8111-14
6Klaassen, Wim702Stegeman, Gerrit (invaller)7331-13

Gooi & Eemland 2 tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 5 oktober 2019
Ronde :1
Wedstrijd :Gooi & Eemland 2 tegen DEZ Laren
Verslag :Herman Beuzel

Denk En Zet Laren komt, net als in voorgaande jaren uit in de 2e klasse B met teams uit Doetinchem, Beltrum , Harderwijk, Zwolle, Kampen, Wesepe, Westerhaar en Wageningen. Ook Damclub Gooi & Eemland zit in deze competitie en was afgelopen zaterdag in Bunschoten de 1e tegenstander.

Gerrit Roeterdink, bekend om zijn snelle partijen was ook dit keer als eerste uit, maar moest helaas wel de punten aan de tegenstander laten. Dinand Stegeman hield in een boeiende partij zijn tegenstander op remise. Tom Knapen kon vervolgens de 1e DEZ winstpartij van dit seizoen noteren. Zijn tegenstaander verscheen ruim een uur te laat aan het dambord en maakte in de daardoor ontstane tijdnoodsituatie een cruciale fout en kon dit niet meer corrigeren. Een verrassende nederlaag van nieuwbakken DEZ teamleider Johan Haijtink kon nog goed worden gemaakt door een knappe winstpartij van Tonny Roeterdink. Johan Beltman en Danny Dix moesten in remise berusten. Toen vervolgens Herman Beuzel zijn partij verloor was een teamnederlaag onafwendbaar. Alfred van Lenthe en Egbert Harkink waren als laatste spelers niet in staat om ondanks hun verwoede pogingen hun partijen met winst af te sluiten. Een 11-9 nederlaag was een feit en dat is jammer wat Gooi & Eemland was 1 van de teams met de laagste totaalrating.

BordGooi & Eemland 2DEZ Laren119
1Gerard Benning (1036)Alfred van Lenthe (1041)1110
2Lennart Bolks (815)Danny Dix (1153)116
3Jan Bouwmans (922)Tom Knapen (1053)023
4Michiel Luiten (981)Johan Haijtink (1115)204
5Jaap Langerak (934)Egbert Harkink (1110)119
6Huib Poort (837)Tonny Roeterdink (1001)027
7Henk de Groot (859)Johan Beltman (966)115
8Hans Loots (840)Gerrit Roeterdink (849)201
9Lammert Korlaar (759)Dinand Stegeman (913)112
10Levi Duijst (716)Herman Beuzel (809)208

DES Jubileumtoernooi 2019

Datum :zaterdag 21 september 2019
Wedstrijd :DES Jubileumtoernooi 2019
Verslag :Gerrit Roeterdink

DES Lunteren organiseerde wegens hun 60-jarige jubileum een jubileumtoernooi met een speeltempo van 10 minuten + 5 seconder per zet. Gerrit Roeterdink was door Jaap Heij (die zelf zijn 40-jarige jubileum vierde) gevraagd om de uitslagen te verwerken en kon Gerrit zelf ook deelnemen aan dit toernooi.

Gerrit deed mee in de C-categorie die samen met de B-categorie in één groep speelden. De eerste ronde werd er gewonnen op Barend van der Spaan (-), al is Gerrit hier wel ontsnapt aan een simpele damafname wat tot verlies had geleid. De tweede ronde verloor Gerrit van Jaap van Hierden sr. (1053). Tegen Jacob Reiffers (1025) werd er remise gespeeld, al zag Jacob een slagzet voor hem over het hoofd naar dam. Ook hier kwam Gerrit goed weg. Jan Looy (-) was de vierde tegenstander en hier werd er remise gespeeld. In de pause had Gerrit vier uit vier gescoord en dit was wat aan de magere kant. Na de pause werd door Gerrit stuk beter gespeeld en ging de opmars naar een goede eindklassering.

De vijfde ronde werd er gewonnen op Wim Martin (1078). Ronde zes werd er van de Puttense Henk Timmer (1075) gewonnen. Henk Brouwer (878) die op dat moment bovenaan stond in de C-categorie werd op een remise gehouden. Willem Stunnenberg (1061) kon er nog net remise van maken tegen Gerrit. De negende en laatste ronde was Johan Top (1120) die de twee punten kon bijtellen.

Gerrit eindigde ondanks het verlies in de laatste ronde op de tweede plaats in de C-categorie en kreeg bij de prijsuitreiking een envelope overhandigd met inhoud. Na afloop was er voor diegene die zich had opgegeven voor het Chinese buffet een heerlijke maaltijd en na afloop nog een Cornetto.

Stand categorie B + C
PlNaamRatingCatAW+=-PtWPSB
1Mari Dame1037B954014102157
2Wijnand Voskuil jr.1098B94501399137
3Derk Kleinrensink1091B96121392121
4Willem Stunnenberg1061B95221291109
5Johan Top1120B93601290115
6Henk Brouwer878C935111100116
7Henk Timmer1075B93511198115
8Bert Roest1088B94321197110
9Jacob Reiffers1025B93511192110
10Bram Cysouw997B93511191102
11Marinus Willemsen900B92701188102
12Evert Jochemsen sr.1035B9423109184
13Jaap van Hierden sr1053B9423109089
14Gerrit Roeterdink849C9342108991
15Lennart Bolks815C9423108371
16Wim Martin1078B9261108286
17Jan Looy700C933398675
18Gera Hol974B941497765
19Johan de Haas1013B941497659
20Bert Visbeen917B941497455
21Annemieke Stunnenberg981B933397159
22Gerrit van der Zande700C932489173
23Cees van der Bosch975B940587444
24Johan Kuijkhoven944B924387055
25Eibert Smit951B932485440
26Erwin Jochemsen944B923477647
27Reinard van de Lagemaat755C931577644
28Bram Boer770C923476744
29Jan Lagerweij810C930667844
30Harry Verploegen823C930666626
31Evert van Grondelle752C930666320
32Steve Cheddie650C920745812
33Barend van der Spaan700C911736119
34Roelof van Drenth673C911736114

Uitslagen categorie B + C
RondeDatumNaamNaamUitslag
121-09-2019Gerrit RoeterdinkBarend van der Spaan2 - 0
221-09-2019Jaap van Hierden srGerrit Roeterdink2 - 0
321-09-2019Gerrit RoeterdinkJacob Reiffers1 - 1
421-09-2019Jan LooyGerrit Roeterdink1 - 1
521-09-2019Wim MartinGerrit Roeterdink0 - 2
621-09-2019Henk TimmerGerrit Roeterdink0 - 2
721-09-2019Gerrit RoeterdinkHenk Brouwer1 - 1
821-09-2019Willem StunnenbergGerrit Roeterdink1 - 1
921-09-2019Gerrit RoeterdinkJohan Top0 - 2

DEZ Laren 2 tegen DEZ Laren 1

Datum :dinsdag 17 september 2019
Ronde :1
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen DEZ Laren 1
Verslag :André Haijtink

Het nieuwe damseizoen is weer begonnen. Zoals gebruikelijk betekent dit dat het 1e en het 2e team van de Larense damvereniging in de eerste ronde het tegen elkaar mogen opnemen. Dit aangezien beide teams net als voorgaande jaren beide uitkomen in de 1e klasse Oost van de Gelderse Dambond. Het beloofde een spannende strijd te worden aangezien DEZ2 kon beschikken over enkele sterke invallers. De onderlinge krachtsverschillen waren op de meeste borden dan ook niet erg groot. Gerard Dimmendaal en Gerrit Stegeman zorgden met een remise voor de eerste punten. Gerrit Roeterdink haalde op fraaie wijze een dam tegen Gerrit Reurslag, maar deze kon direct worden afgenomen waardoor het spel met een gelijk aantal schijven konden worden voorgezet. Ook hier eindigde de partij in een gelijk spel. Op het eerste bord mocht Henk Straalman het opnemen tegen onze kersverse jubilaris Johan Beltman. Zijn 50 jaren damervaring gaven uiteindelijk de doorslag. Een partij die naderhand uitgebreid werd geanalyseerd. Met als conclusie dat alle mogelijke varianten nipt in het voordeel waren van Johan. Het was aan Egbert Harkink om de achterstand van DEZ2 weer gelijk te trekken in de partij tegen Tonnie Schutte. Nog 2 partijen onbeslist en een 4-4 tussenstand. De volgende uitslag viel op bord 4 waarbij Tonny Roeterdink invaller Dinand Stegeman wist te verslaan. Dus was het de opdracht aan André Haijtink om de winst binnen te halen tegen Herman Beuzel. Een lange, spannende partij, maar meer dan een remise zat er zeker niet in. Met een 5-7 uitslag toch weer winst voor DEZ1, maar aan de nodige spanning ontbrak het zeker niet.

NrDEZ Laren 2Rating
gem. 854
DEZ Laren 1Rating
gem. 881
5-7Volgorde
1Straalman, Henk655Beltman, Johan9660-23
2Haijtink, André813Beuzel, Herman8091-16
3Reurslag, Gerrit819Roeterdink, Gerrit8491-12
4Stegeman, Dinand (invaller)913Roeterdink, Tonny10010-25
5Harkink, Egbert1110Schutte, Tonnie9252-04
6Dimmendaal, Gerard811Stegeman, Gerrit (invaller)7331-11

Johan Beltman gehuldigd vanwege zijn 50 jarig lidmaatschap

Datum :dinsdag 3 september 2019
Verslag :Herman Beuzel

Op 1 september 1969 werd Johan Beltman lid van damvereniging Denk En zet Laren en dus ook van de Koninklijke Nederlandse Dambond

Johan is een zeer trouw en actief lid en slaat bijna nooit een clubavond over.

Zo ook was op 3 september j.l. aanwezig en wachtte hem een verrassing: zij echtgenote Marianne kwam tegen half negen binnen en de weet je het wel tijd voor een huldiging.

Johan Haijtink, DEZ-lid maar nu even in functie als erelid van de KNDB ging Johan toespreken en overhandigde aan Johan de oorkonde die de KNDB voor deze mijlpaal beschikbaar stelt. Namens DEZ overhandigde Herman Beuzel bloemen aan Marianne om daarmee tot uitdrukking te laten komen dat ook het thuisfront belangrijk is.

In zijn toespraak memoreerde Johan Haijtink onder meer het volgende:

Vanaf 1986 tot 2015 zat Johan Beltman in het DEZ bestuur waarin hij aan aantal jaren het penningmeesterschap voor zijn rekening heeft genomen en daarna vele jaren de voorzitter is geweest.

In het grijs verleden werden er door District Oost van Gelderland nog damappéls voor schooldammers gehouden. Johan was als jeugdleider van de GDB-Oost hierbij zeer nauw betrokken.

Ook voor de door DEZ georganiseerde jaarlijkse schooldamtoernooien (en ook voor de vervolgwedstrijden GDB en KNDB) heeft Johan vele snipperdagen opgenomen.

Naast deze bestuurlijke activiteiten mogen er ook de damkwaliteiten van Johan zijn: 1x (in 1989) werd hij clubkampioen en in de jaren 1987 t/m 2003 werd hij maar liefst 5 keer sneldamkampioen. Ook in de bekercompetitie werd hij éenmaal de winnaar en wel in 2001

Daarnaast werd de wisselbeker als topscorer van het 1e of 2e team in de Gelderse competities vele malen aan hem uitgereikt.

Johan Haijtink overhandigt de oorkonde
Johan Haijtink overhandigt de oorkonde

Johan en Marianne met de oorkonde
Johan en Marianne met de oorkonde

Kampioenschap 65+ UPDB 2019

Datum :vrijdag 23 augustus 2019
Wedstrijd :Kampioenschap 65+ UPDB 2019
Verslag :Jan Koerselman

Van 19 t/m 23 augustus 2019 werd het Kampioenschap voor 65 plussers van Utrecht georganiseerd. Hieraan werd deelgenomen door Jan Koerselman, die voor deze gelegenheid special lid was geworden van de Stichtse Dambond. Plaats van handeling was de gezellige locatie van Damclub Hilversum in de Zoutmanskeet. Er streden 16 deelnemers, met ratings in de range van 800 tot 1200 punten, om de begeerde titel. Voor Jan betekende dit dat hij er een behoorlijke kluif aan zou hebben om het hoofd boven water te houden.

Jan kwam uitstekend uit de startblokken met een overwinning en wist zich in de volgende vier wedstrijden (1 nederlaag en 3 remises) goed staande te houden. In de zesde en zevende ronde viel hij echter van zijn voetstuk door slechts 1 punt te vergaren tegen wat minder sterke tegenstanders. Maar gelukkig kwam hij in de slotronde toch nog op zijn pootjes terecht door een fraaie combinatieve winst en een vermelding in blauwe letters.

Dit alles resulteerde in 8 punten uit 8 wedstrijden en een toernooirating van 999 punten. Daardoor verhoogde hij zijn persoonlijke rating opnieuw met een aantal kostbare punten.

Jan in actie in de eerste ronde. De partij wordt ingevoerd op een tablet, zodat die semi-live op internet gevolgd kon worden
Jan in actie in de eerste ronde. De partij wordt ingevoerd op een tablet, zodat die semi-live op internet gevolgd kon worden.

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Evert van de Pol1112Fin85211274107
2Harry de WaardMF1163Fin8431117290
3Frits Stuger993Fin8431116992
4Bert Roest1088Fin8341106874
5Boudewijn van der Veen1007Fin825196969
6Ruud Klaarenbeek1026Fin833296864
7Paul de Heus1196Fin825196264
8Wim Vlooswijk1090Fin816186865
9Ben van der Linden925Fin824286758
10Ton van der Ploeg971Fin824286250
11Herman van WesterlooMF1138Fin824286150
12Jan Koerselman923Fin824285643
13Henk Vogelenzang de Jong1087Fin823375433
14Leo van der Laan1182Fin822465627
15Cor Vonk813Fin803535715
16Hans Loots840Fin80171613

DatumRoThuisUitUitslag
ma 19-08-20191Jan Koerselman (923)Hans Loots (840)2 - 0
di 20-08-20192Jan Koerselman (923)Evert van de Pol (1112)0 - 2
di 20-08-20193Wim Vlooswijk (1090)Jan Koerselman (923)1 - 1
wo 21-08-20194Ruud Klaarenbeek (1026)Jan Koerselman (923)1 - 1
wo 21-08-20195Boudewijn van der Veen (1007)Jan Koerselman (923)1 - 1
do 22-08-20196Ben van der Linden (925)Jan Koerselman (923)2 - 0
do 22-08-20197Jan Koerselman (923)Cor Vonk (813)1 - 1
vr 23-08-20198Jan Koerselman (923)Leo van der Laan (1182)2 - 0

Nijmegen Open 2019

Datum :zaterdag 27 juli 2019
Wedstrijd :Nijmegen Open 2019
Verslag :Jan Koerselman

Tom Knapen en Jan Koerselman speelden van 21 t/m 27 juli mee in het Nijmegen Open Damtoernooi 2019. Dit jaar was het toernooi opnieuw sterk bezet. Verheugend was dat het aantal deelnemers was toegenomen en met 104 weer boven de honderd uitkwam. Het toernooi kent traditiegetrouw maar liefst 10 rondes en dat is best slopend bij de huidige zomerse temperaturen.

Tom speelde een degelijk toernooi en behaalde met 2 overwinningen, 7 remises en 1 nederlaag 11 wedstrijdpunten. Hij begon op plaats 65 van de startlijst en eindigde op plaats 34, maar liefst 31 plekken hoger. Tom was zelf niet zo tevreden met het eindresultaat. Maar de behaalde toernooiprestatierating van 1229 punten was wel goed voor een derde plaats in zijn ratingcategorie.

Tom Knapen links toont trots zijn verdiende derde prijs
Tom Knapen links toont trots zijn verdiende derde prijs

Jan speelde ook een uitstekend toernooi. Hij ontpopte zich als een echte toernooi speler door in dit lange en (ook vanwege de hitte) vermoeiende toernooi tegen sterkere tegenstanders al op de veertigste zet remise aan te bieden. Dit was behoorlijk succesvol. Want van de minder sterke tegenstander werd gewonnen en tegen de overige 9 duidelijk sterkere tegenstanders (van 130 tot 300 ratingpunten meer) konden maar liefst 7 remises in de boeken worden genoteerd. Dit leverde uiteindelijk een toernooiprestatie van 1054 ratingpunten op. Een score van 9 punten uit 10 wedstrijden en een stijging van startplek 87 naar 66 (21 plaatsen geklommen).
In zijn partij tegen Gino Schirinzi (235 ratingpunten meer) had Jan kunnen winnen, maar dat werd niet gezien (kijk op Toernooibase).

Ook in het Nijmegen Open kwam er weer een rasechte Roozenburg-opstelling op het bord bij Jan Koerselman
Ook in het Nijmegen Open kwam er weer een rasechte Roozenburg-opstelling op het bord

Algemeen klassement
PlNaamRatingWeWiReVePuWpSB
1Roel BoomstraGMI15601064016131205
2Jasper LemmenMI14581055015127184
3Artem IvanovGMI15091046014132179
4Johan KrajenbrinkGMI14741046014129174
5Aleksej DomchevGMI14631046014128172
6Michel StempherMI13701046014114158
7Arian Konstantinov1070314110140
8Geert van AaltenGMI13761053213125149
9Peter Kort12861045113116142
10Jos StokkelGMI14221045113116140
11Nikolai KychkinMF1045113113141
12Dirk Joosten12731037013110138
13Thijs Verboon12191037013109134
14Jan Adema12371045113108131
15Job Arts12631053213105127
16Andrew Tjon A OngMF13021044212127142
17Robert-Jan van Steenbergen10611036112122144
18Arnout Mossink9911044212118135
19Maarten LinssenMF13151028012116140
20Anton KosiorMF12751036112113129
21Prokopiy Govorov1044212112125
22Erik ten Hagen12721044212112120
23Bart Terwel13711044212111125
24Francis Tholel11851036112109125
25Tom Swelsen11311052312109115
26Mari van BallegooijenMF12521052312108121
27Erik van de WeerdhofMF12821028012104123
28Gino Schirinzi1159105231298102
29Anton SchotanusMF12791035211120122
30Kumar SookramCMF1035211116120
31Jan van Loenen Jr.12331027111115117
32Henk Kleinrensink11691027111113120
33Arnoud de Greef12591035211112116
34Tom Knapen10531027111110117
35Jos Eggen12011027111110115
36Juri GeisenblasMF11461035211107111
37Soender Kalpoe10651043311106102
38Kees Hazen11701027111105110
39Berend Plijter10921035211105108
40Aianika Kolodeznikova-KychkinaMIF1019011103115
41Remco Vredenberg11471027111102107
42Coen Bommel1234103521110298
43David Riupassa1106104331199103
44Cor Langeveld108910433119993
45Floris Tol1098104331198106
46Ludger Buijs104710352119489
47Shammie Kasnadi12991034310117103
48Raoul AliasMF11591026210108102
49Jean van Ingen10841034310107101
50Fred Passchier1182103431010597
51Fons Huijbreghts1107102621010493
52Harry Doomernik1173102621010295
53Willem van den Berg1136104241010290
54Sjaam Biekram103710262109991
Jelle Groeneveld105710343109991
56Fred van Amersfoort102110424109981
57Roy Slagter84410424109896
58Vasilii Kupriianov10505109876
59Jules Martens105910343109386
60Rob Everts99510505109374
61Alina Kardashevskaia10343109076
62Marianna Fedorova10343108977
63Jan Riesthuis105810334910480
64Stef Migchelbrink101910334910283
65Christophe Delavenne10253910082
66Jan Koerselman9231017299882
67Jacques Brouns10541009199684
68Aleksandra Rozhina1017299585
69Gerwin Mollink11601025399579
70Wim Koopman10681025399571
71Mara Langeveld9541025399476
72Jan T. Terpstra9521033499272
73Ab Steenbergen10551025399267
74Sammy Amusah10561033499170
75Gerard Boogaars10151033498970
76Ratan Ganeshie9071017298472
77Jacob Reiffers10251033498462
78Vaclav Marek1017298370
79Alexei Ovsyanko5061033497657
80Wim van Mourik100010325810066
81Ties Slagter10531032589964
82Arno Bloks10311016389875
83Denis Karataev1032589472
84Rommy Moerlie9751024489262
85Jan van den Hooff11051024489062
86Marlon Mangroe10171024488958
87Roy Verveer6101024488250
88Ton Holla7261024487348
89Boudewijn van der Veen10071015478951
90Jeroen Huskens8181023578745
91Jos Lamers9521015478650
92Aroen Bholasingh8361015478049
93Aital Vinokurov1031677846
94Piet van Erp8841015477743
95Sandaara Tarskaia1023577043
96René Runhaar7991022669045
97Jaroslav Novotny1014569042
98Oleksandra Chumachenko6171014567838
99Bart Adema7781022667431
100Ton Oosthoek7791022667327
101Martien van Erp9151013658036
102Geert Hendricks6801013657227
103Jeroen Gijsbers5841012746817
104Ad Peerenboom4991011837019

Ratingsklassement 1051-1125
PlNaamRatingWeWiReVePuWpSB
1Arian Konstantinov1070314110140
2Robert-Jan van Steenbergen10611036112122144
3Tom Knapen10531027111110117
4Soender Kalpoe10651043311106102
5Berend Plijter10921035211105108
6David Riupassa1106104331199103
7Cor Langeveld108910433119993
8Floris Tol1098104331198106
9Jean van Ingen10841034310107101
10Fons Huijbreghts1107102621010493
11Jelle Groeneveld105710343109991
12Vasilii Kupriianov10505109876
13Jules Martens105910343109386
14Jan Riesthuis105810334910480
15Christophe Delavenne10253910082
16Jacques Brouns10541009199684
17Wim Koopman10681025399571
18Ab Steenbergen10551025399267
19Sammy Amusah10561033499170
20Ties Slagter10531032589964
21Jan van den Hooff11051024489062
22Sandaara Tarskaia1023577043

Ratingsklassement 0-950
PlNaamRatingWeWiReVePuWpSB
1Roy Slagter84410424109896
2Alina Kardashevskaia10343109076
3Jan Koerselman9231017299882
4Aleksandra Rozhina1017299585
5Ratan Ganeshie9071017298472
6Alexei Ovsyanko5061033497657
7Roy Verveer6101024488250
8Ton Holla7261024487348
9Jeroen Huskens8181023578745
10Aroen Bholasingh8361015478049
11Aital Vinokurov1031677846
12Piet van Erp8841015477743
13René Runhaar7991022669045
14Oleksandra Chumachenko6171014567838
15Bart Adema7781022667431
16Ton Oosthoek7791022667327
17Martien van Erp9151013658036
18Geert Hendricks6801013657227
19Jeroen Gijsbers5841012746817
20Ad Peerenboom4991011837019

Uitslagen Tom
DatumRoWitZwartUitslag
zo 21-07-20191Tom Knapen (1053)Aleksandra Rozhina1 - 1
ma 22-07-20192Anton Kosior (1275)Tom Knapen (1053)2 - 0
ma 22-07-20193Tom Knapen (1053)Jan van den Hooff (1105)2 - 0
di 23-07-20194Ludger Buijs (1047)Tom Knapen (1053)0 - 2
di 23-07-20195Tom Knapen (1053)Jan Adema (1237)1 - 1
wo 24-07-20196Erik van de Weerdhof (1282)Tom Knapen (1053)1 - 1
do 25-07-20197Tom Knapen (1053)Harry Doomernik (1173)1 - 1
do 25-07-20198Job Arts (1263)Tom Knapen (1053)1 - 1
vr 26-07-20199Aianika Kolodeznikova-KychkinaTom Knapen (1053)1 - 1
za 27-07-201910Tom Knapen (1053)Cor Langeveld (1089)1 - 1

Uitslagen Jan
DatumRoWitZwartUitslag
zo 21-07-20191Gerwin Mollink (1160)Jan Koerselman (923)1 - 1
ma 22-07-20192Jan Koerselman (923)Raoul Alias (1159)1 - 1
ma 22-07-20193Cor Langeveld (1089)Jan Koerselman (923)2 - 0
di 23-07-20194Jan Koerselman (923)Piet van Erp (884)2 - 0
di 23-07-20195Jelle Groeneveld (1057)Jan Koerselman (923)1 - 1
wo 24-07-20196Coen Bommel (1234)Jan Koerselman (923)1 - 1
do 25-07-20197Jan Koerselman (923)Sjaam Biekram (1037)1 - 1
do 25-07-20198Jan Koerselman (923)Gino Schirinzi (1159)0 - 2
vr 26-07-20199Jacques Brouns (1054)Jan Koerselman (923)1 - 1
za 27-07-201910Jan Koerselman (923)Ab Steenbergen (1055)1 - 1

Bunschoten Open 2019

Datum :vrijdag 12 juli 2019
Wedstrijd :Bunschoten Open 2019
Verslag :Jan Koerselman

Van 8 t/m 12 juli 2019 werd het 20ste Boboli Damtoernooi in Bunschoten gespeeld. Van DEZ behoorde Jan Koerselman tot de deelnemers. Hij speelde enkele zeer aanvallende partijen en kreeg daarbij een aantal keren het deksel op zijn neus.


De foto toont Jan in diep gepeins over een "Roozenburg-aanval".

Tegenover 3 nederlagen stonden echter ook 3 overwinningen en met 7 punten uit 7 wedstrijden werd de 40ste plaats (van de 70) bereikt. Een tevredenstellend eindresultaat.

Het leverde Jan 4 extra ratingpunten op en hij is daarmee Tonnie Schutte weer gepasseerd op de ratinglijst.

Het was een aangenaam en prettig verlopen toernooi. Alleen het dammateriaal deed niet onder voor dat van DEZ. (dit is een understatement en geen compliment).

PlNaamRatingWeWiReVePuTratiErati
1Alexander Shvartsman15407430111293.431540
2Leopold Sekongo13217430111274.431321
3NDiaga Samb14617430111241.141461
4Erik van de Weerdhof12827421101291.711282
5Jean Marc Ndjofang14687340101245.431468
6Andrew Tjon A Ong13027340101191.711302
7Ben Provoost14207340101146.571420
8Jan Adema1237733191216.431237
9Krijn ter Braake1293733191182.431293
10Losseni Savané1256741291146.001256
11Roep Bhawanibhiek1207733191138.001207
12Maarten Linssen1315733191098.141315
13Sjaam Biekram1037733191058.861037
14Peter van der Stap1338733191027.291338
15Jelmer Martens1124732281198.001124
16Macodou NDiaye1492724181166.431492
17Jan-Maarten Koorn942732281157.43942
18Arie de Bruijn1214732281142.291214
19Herman van Westerloo1138732281127.861138
20Bertus de Harder1186724181096.291186
21Bram Cysouw997724181087.43997
22Leo van Vlerken962732281071.00962
23Soender Kalpoe1065724181059.431065
24Huib Poort837732281041.57837
25Ricardo Bona1030732281037.571030
26Matthijs Broek836724181013.14836
27Henk Jonker1092724181008.711092
28Peter Frans Koops1166724181003.141166
29Wim Martin107872418977.711078
30Petra Duskova107073228968.291070
31Dirk van Schaik Sr.103472418962.291034
32Leo Peters102072418953.711020
33Jan Ongolesono992731371082.71992
34Gerard Bruins1023723271075.711023
35Boike Mathoera956723271062.43956
36Bert Roest1088731371012.001088
Valentino Tjokro1057715171012.001057
38Frans Lamers94871517990.00948
39Cor Westerveld121072327982.431210
40Jan Koerselman92373137972.29923
41Boudewijn van der Veen100773137956.711007
42Richard Koot118472327929.861184
43Frits Stuger99373137927.29993
44Jaap Heij105771517914.711057
45Jaap van Hierden Sr.105370707902.571053
46Albert Eggink1051722361134.571051
47Gerrit Alink871714261049.86871
48Lennart Bolks815706161027.43815
49Teus Stam1050722361018.711050
50Joop Briedé92973046988.00929
51Prem Goelab91673046924.43916
52Frans Poorter96571426874.29965
53Wim Bennink903713351090.29903
54Robby Koendjbiharie944713351030.00944
55Hans Loots840713351001.86840
56Ratan Ganeshie90772145996.29907
57Johan Alidarso72671335967.43726
58Soenarmin Saib78672145958.00786
59Lammert Korlaar75971335949.00759
60Alexander van de Mheen84172145941.57841
61Ramon Ramkisoen86472145920.00864
62Michel Hendriksen Jr.75272145823.43752
63Marco de Koning1187712441043.431187
64Teun Dekker798712441028.14798
65René Runhaar79971244831.71799
66Kees Osté76271244821.43762
67Guus Gase52370343849.43523
68Harry Vredeveldt78471153819.57784
69Jan Drijver46171153755.00461
70Wim van de Berg64770252842.57647

PlNaamRatingWeWiReVePuTratiErati
1Sjaam Biekram1037733191058.861037
2Jan-Maarten Koorn942732281157.43942
3Bram Cysouw997724181087.43997
4Leo van Vlerken962732281071.00962
5Soender Kalpoe1065724181059.431065
6Ricardo Bona1030732281037.571030
7Henk Jonker1092724181008.711092
8Wim Martin107872418977.711078
9Petra Duskova107073228968.291070
10Dirk van Schaik Sr.103472418962.291034
11Leo Peters102072418953.711020
12Jan Ongolesono992731371082.71992
13Gerard Bruins1023723271075.711023
14Boike Mathoera956723271062.43956
15Valentino Tjokro1057715171012.001057
Bert Roest1088731371012.001088
17Frans Lamers94871517990.00948
18Jan Koerselman92373137972.29923
19Boudewijn van der Veen100773137956.711007
20Frits Stuger99373137927.29993
21Jaap Heij105771517914.711057
22Jaap van Hierden Sr.105370707902.571053
23Albert Eggink1051722361134.571051
24Teus Stam1050722361018.711050
25Joop Briedé92973046988.00929
26Prem Goelab91673046924.43916
27Frans Poorter96571426874.29965
28Wim Bennink903713351090.29903
29Robby Koendjbiharie944713351030.00944
30Ratan Ganeshie90772145996.29907

DatumRoWitZwartUitslag
ma 08-07-20191Boike Mathoera (956)Jan Koerselman (923)2 - 0
di 09-07-20192Jan Koerselman (923)Kees Osté (762)2 - 0
di 09-07-20193Jan Koerselman (923)Arie de Bruijn (1214)1 - 1
wo 10-07-20194Wim Martin (1078)Jan Koerselman (923)2 - 0
do 11-07-20195Boudewijn van der Veen (1007)Jan Koerselman (923)0 - 2
do 11-07-20196Ricardo Bona (1030)Jan Koerselman (923)2 - 0
vr 12-07-20197Jan Koerselman (923)Lammert Korlaar (759)2 - 0

BDSV Sneldamtoernooi

Datum :zaterdag 6 juli 2019
Wedstrijd :BDSV Sneldamtoernooi
Verslag :Gerrit Roeterdink

Gerrit Roeterdink heeft zaterdag 6 juli 2019 meegedaan aan het BDSV sneldamtoernooi te barneveld.

In de derde ronde was zijn partij al binnen 2 minuten uit. Zijn tegenstander ging in de fout en Gerrit haalde een dam.

Gerrit was duidelijk niet in vorm die dag. Gerrit eindigde uiteindelijk 27e van de 30 deelnemers met 6 punten uit 9 partijen.

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Bram Cysouw997Fin962114100149
2Ricardo Bona1030Fin95401499150
3Marijke Koers-van Genderen1038Fin953113105150
4Jur van Ginkel960Fin94411297117
5Yuri Derks723Fin96031290102
6Bert Roest1088Fin95221287104
7Fred van Amersfoort1021Fin93511194112
8Boike Mathoera956Fin9513119498
9Michiel Luiten981Fin9432119098
10Renzo RubeleFin94321189101
11Eddy Weijman772Fin9432118994
12Matthijs Broek836Fin9423108378
13Willem Bor1038Fin933398780
14Gijs Dekker744Fin941498771
15Bart WiggemansenFin941498059
16Teus Klok736Fin933397968
17Gert van den TopFin933397059
18Roelof van Drenth673Fin940588254
19Hennie van Lambalgen803Fin932486744
20Evert van Grondelle752Fin923477957
21Reinard van de Lagemaat755Fin923477745
22Luc Jennes905Fin923477548
23Ad Vreeswijk820Fin923477546
24Leo van Raay862Fin931577343
25René Runhaar799Fin923476633
26Anton van Ginkel753Fin923476439
27Gerrit Roeterdink849Fin922566428
28Steve Cheddie650Fin913556332
29Casper DerksFin913556227
30Henri de BroeckFin910826310

DatumRoWitZwartUitslag
za 06-07-20191Gerrit Roeterdink (849)Willem Bor (1038)0 - 2
za 06-07-20192Matthijs Broek (836)Gerrit Roeterdink (849)2 - 0
za 06-07-20193Gerrit Roeterdink (849)Henri de Broeck2 - 0
za 06-07-20194Luc Jennes (905)Gerrit Roeterdink (849)1 - 1
za 06-07-20195Bert Roest (1088)Gerrit Roeterdink (849)2 - 0
za 06-07-20196Gerrit Roeterdink (849)Leo van Raay (862)0 - 2
za 06-07-20197Gerrit Roeterdink (849)Casper Derks2 - 0
za 06-07-20198Anton van Ginkel (753)Gerrit Roeterdink (849)1 - 1
za 06-07-20199Gerrit Roeterdink (849)Steve Cheddie (650)0 - 2

Bholasingh Open Sneldamtoernooi CTD Arnhem 2019

Datum :vrijdag 28 juni 2019
Wedstrijd :Bholasingh Open Sneldamtoernooi CTD Arnhem 2019
Verslag :Gerrit Roeterdink

Vrijdag 28 juni 2019 hebben Tom Westhof en Gerrit Roeterdink meegedaan aan het eerste Bholasingh Open Sneldamtoernooi van CTD Arnhem. Er werd zeven ronden zwitsers gespeeld met 5 minuten + 5 seconden per zet.

Tom had de eerste ronde meteen een zware loting, hij mocht tegen Jos Stokkel welke hij dan ook verloor. Gerrit mocht in de eerste ronde tegen Dirk Joosten waar hij in 2010 nog van wist te winnen. Deze keer echter niet en verloor zijn partij.

Tom had de tweede ronden op papier een makkelijke tegenstander. Tom wist deze dan ook winnend af te sluiten. Gerrit mocht tegen de dummy en kon reglementair de winst noteren.

Tom zijn tegenstander de derde ronde was Remco Vredenberg en verloor zijn partij. Gerrit mocht tegen Erik van de Weerdhof voor de eerste keer en wist eerst een schijf voorsprong te nemen door een drie om vier en later ook de partij winnend af te sluiten. Dit leverde Gerrit een blauwe notatie op in Toernooibase.

De vierde tegenstander van Tom was de organisator Rommy Moerlie, dit werd een remise. Gerrit mocht tegen Remco Vredenberg waar hij in het verleden nog remise tegen heeft gespeeld met een slagzet naar dam. Nu verloor Gerrit zijn partij.

Henk Mahboeb was Tom zijn vijfde tegenstander, deze partij werd een remise. Rob Evers was Gerrit zijn tegenstander. Rob had de laagste tegenstanderrating van Gerrit met 1010. Gerrit wist ook hier te verrassen en won zijn partij. Zijn tweede blauwe notering in Toernooibase.

Anton Janssen was de tegenstander van Tom in de zesde ronde. Ook deze partij werd een remise. Gerrit mocht tegen Sammy Amusah die goed op dreef was. Gerrit verloor dan ook zijn partij. Gerrit stond op dit moment nog eerste in groep C.

Tenslotte de laatste ronde was Sammy Brijobhokun de laatste tegenstander van Tom in ronde zeven. Tom wist deze winnend af te sluiten. Gerrit mocht tegen de voorzitter van CTD Rik Twilhaar. Gerrit kon helaas hier geen punt pakken en werd uiteindelijk derde in groep C net achter Tom die tweede werd in Groep C.

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Alexander Baliakin1560A77001461122
2Jasper Lemmen1451A7601126194
3Sammy Amusah1102B741295959
4Jos Stokkel1425A741295862
5Rik Twilhaar1312A741295755
6Dirk Joosten1267A732285951
7Remco Vredenberg1163B740385438
8Erik van de Weerdhof1268A732285149
9Anton Janssen1027B723274942
10Douwe Hokwerda1157B731374937
11Amriet Balradj768C723274539
12Tom Westhof982C723274234
13Rob Everts1010B730465132
14Gerrit Roeterdink856C730464828
15Rommy Moerlie961C721454115
16Arnout Mossink984C721453914
17Sammy Brijobhokun822C721453717
18Wim Spies485C720544210
19Henk Mahboeb970C712444012

DatumRoWitZwartUitslag
vr 28-06-20191Jos Stokkel (1425)Tom Westhof (982)2 - 0
vr 28-06-20191Dirk Joosten (1267)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
vr 28-06-20192Tom Westhof (982)Wim Spies (485)2 - 0
vr 28-06-20192Gerrit Roeterdink (856)Dummy2 - 0
vr 28-06-20193Tom Westhof (982)Remco Vredenberg (1163)0 - 2
vr 28-06-20193Gerrit Roeterdink (856)Erik van de Weerdhof (1268)2 - 0
vr 28-06-20194Rommy Moerlie (961)Tom Westhof (982)1 - 1
vr 28-06-20194Remco Vredenberg (1163)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
vr 28-06-20195Tom Westhof (982)Henk Mahboeb (970)1 - 1
vr 28-06-20195Gerrit Roeterdink (856)Rob Everts (1010)2 - 0
vr 28-06-20196Tom Westhof (982)Anton Janssen (1027)1 - 1
vr 28-06-20196Sammy Amusah (1102)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
vr 28-06-20197Sammy Brijobhokun (822)Tom Westhof (982)0 - 2
vr 28-06-20197Gerrit Roeterdink (856)Rik Twilhaar (1312)0 - 2

NK Sneldammen 2019

Datum :zaterdag 8 juni 2019
Wedstrijd :NK Sneldammen 2019
Verslag :Herman Beuzel

3 leden van DEZ waren als geplaatste of als reserve deelnemers aan het Ned. Kampioenschap sneldammen dat 8 juni plaatsvond in Nationaal Denksportcentrum den Hommel in Utrecht.

Karsten Konniger kon als reserve meedoen bij Junioren of de Aspiranten en hij koos ter plekke voor zijn eigen leeftijdscategorie, dus Aspiranten. Met 5 punten uit 6 wedstrijden kwam hij op een 15e plaats in de halve finale en waarmee hij B-groep van de finale haalde. Helaas ging het da de pauze in deze finalegroep minder en werd hij 8e. Overall een keurige 16e plek op het NK.

Gerrit Roeterdink (Gelders Kampioen) had z’n dag niet, althans wat het dammen betrof. Het beheren van de verschillende computers en het op groot scherm in beeld brengen van de tussenstanden ging voortreffelijk.

In de halve finale behaalde hij slechts een 21e plaats en vervolgens in de C groep eindigde hij op plaats 5 met 7 uit 7.

Net als Gerrit kwam Herman Beuzel uit in de C-klasse (tot 900 rating). Hij begon met 3 nederlagen maar naar een extra kop koffie volgenden 3 overwinningen en ging hij ale 14e naar de groep B bij van de finalegroepen. Hierin werden 7 wedstrijden gespeeld en werden 7 punten gescoord goed voor een gedeeld 4e t/m 6e plaats.

Halve finale
Categorie C
PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Bennie Hessing Sr.877C6510113663
2Bertwin LetteboerC633094258
3Mark Paters890C633093852
4Ron Jongejan773C641193350
5Alexander Zwanenburg845C632183342
6Bram Boer769C623174245
7Jan Siegers869C631274038
8Michiel Bibbe869C623173741
9Alex Kruyshoop721C631273734
10Gerrit Klompenhouwer845C622263832
11Jelte van Lokhorst846C622263531
12Alexander van de Mheen845C622263426
13Martien Madou846C622263423
14Herman Beuzel831C630362824
15Bram Scholma887C621354329
16Arie van Diggele871C621354033
17Wim Riddersma893C621353323
18Herman Lamberts852C621352815
19Oebele de VriesC620444222
20Fien de Jager815C620443720
21Gerrit Roeterdink856C620443718
22Fenno Werkman897C612342814
23Evert van Grondelle757C61143379
24Edwin van der MeerC60151328

RWitZwartUitslag
1Bram Scholma (887)Herman Beuzel (831)2 - 0
1Alex Kruyshoop (721)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
2Jan Siegers (869)Herman Beuzel (831)2 - 0
2Gerrit Roeterdink (856)Fien de Jager (815)2 - 0
3Herman Beuzel (831)Fien de Jager (815)0 - 2
3Wim Riddersma (893)Gerrit Roeterdink (856)0 - 2
4Evert van Grondelle (757)Herman Beuzel (831)0 - 2
4Gerrit Roeterdink (856)Bertwin Letteboer0 - 2
5Herman Beuzel (831)Wim Riddersma (893)2 - 0
5Gerrit Roeterdink (856)Gerrit Klompenhouwer (845)0 - 2
6Herman Beuzel (831)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0

Aspiranten
PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Machiel Weistra1240Asp6510114480
2Simon Harmsma1089Asp641194968
3Jan Kornilov862Asp641193748
4Berke Yigittürk1149Asp624084961
5Wouter Sosef1000Asp632184351
6Emre Hageman1205Asp640284246
7Tom Rinner968Asp632184148
8Ivar Smijers884Asp640283740
9Albert Hendrik Snijder589Asp631273434
10Jelle van der Eng868Asp630364338
11Renco Oostindjer855Asp630363726
12Luise Gabbert748Asp630363324
13Roald Scheper717Asp630363320
14Yneke Goerres751Asp630363112
15Karsten KonnigerAsp621354123
16Fernande de Graaf606Asp613253729
17Sander Staal769Asp621352913
18Luc de Kruijf662Asp621352713
19Joost MeijerAsp612343315
20Elise SchoutenAsp620443116
21Mick Boudens410Asp61234259
22Angel DittrichAsp62044224
23Mirte VerheijenAsp610523410
24Nikko ten HaveAsp60060320

RWitZwartUitslag
1Karsten KonnigerElise Schouten2 - 0
2Karsten KonnigerMachiel Weistra (1240)0 - 2
3Sander Staal (769)Karsten Konniger0 - 2
4Jan Kornilov (862)Karsten Konniger2 - 0
5Albert Hendrik Snijder (589)Karsten Konniger2 - 0
6Karsten KonnigerLuc de Kruijf (662)1 - 1


Finale
Categorie C2 (plaats 9 t/m plaats 16)
PlNaamRating12345678WeWiReVePtSB
1Martien Madou846X212210274211065
2Gerrit Klompenhouwer8450X0221217322850
3Bram Scholma88712X010227322851
4Alexander van de Mheen845002X12207313749
5Herman Beuzel8310011X2127232741
6Jelte van Lokhorst84611200X127232746
7Alex Kruyshoop721200011X27223640
8Arie van Diggele8710102000X7115322

RWitZwartUitslag
1Jelte van Lokhorst (846)Herman Beuzel (831)0 - 2
2Herman Beuzel (831)Alexander van de Mheen (845)1 - 1
3Martien Madou (846)Herman Beuzel (831)2 - 0
4Arie van Diggele (871)Herman Beuzel (831)0 - 2
5Herman Beuzel (831)Bram Scholma (887)1 - 1
6Alex Kruyshoop (721)Herman Beuzel (831)1 - 1
7Herman Beuzel (831)Gerrit Klompenhouwer (845)0 - 2

Categorie C3 (plaats 17 t/m plaats 24)
PlNaamRating12345678WeWiReVePtSB
1Herman Lamberts852X102222275111157
2Fenno Werkman8971X20222275111159
3Oebele de Vries20X2122275111161
4Wim Riddersma893020X222275021048
5Gerrit Roeterdink8560010X2227313723
6Fien de Jager81500000X02710624
7Evert van Grondelle757000002X0710624
8Edwin van der Meer0000002X710624

RWitZwartUitslag
1Fien de Jager (815)Gerrit Roeterdink (856)0 - 2
2Edwin van der MeerGerrit Roeterdink (856)0 - 2
3Gerrit Roeterdink (856)Fenno Werkman (897)0 - 2
4Evert van Grondelle (757)Gerrit Roeterdink (856)0 - 2
5Gerrit Roeterdink (856)Wim Riddersma (893)0 - 2
6Herman Lamberts (852)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
7Gerrit Roeterdink (856)Oebele de Vries1 - 1

Aspiranten B (plaats 9 t/m plaats 16)
PlNaamRating12345678WeWiReVePtSB
1Luise Gabbert748X122220275111172
2Renco Oostindjer8551X10222274211054
3Albert Hendrik Snijder58901X112227331946
4Jelle van der Eng868021X20227412951
5Roald Scheper7170010X2227313729
6Yneke Goerres75100020X227304626
7Fernande de Graaf606200000X27205422
8Karsten Konniger0000000X700700

RWitZwartUitslag
1Albert Hendrik Snijder (589)Karsten Konniger2 - 0
2Karsten KonnigerRoald Scheper (717)0 - 2
3Jelle van der Eng (868)Karsten Konniger2 - 0
4Karsten KonnigerLuise Gabbert (748)0 - 2
5Renco Oostindjer (855)Karsten Konniger2 - 0
6Karsten KonnigerFernande de Graaf (606)0 - 2
7Yneke Goerres (751)Karsten Konniger2 - 0


Thailand Open 2019

Datum :zaterdag 8 juni 2019
Wedstrijd :Thailand Open 2019

 

Pl Naam   Rating Cat. We Wi Re Ve Pu Wp SB
1 Macodou NDiaye GMI

2352 / 1469

Fin 8 4 4 0 12 79 113
2 Ashok Bhajan   2028 / 1187 Fin 8 5 2 1 12 77 113
3 Kees Thijssen GMI 2348 / 1476 Fin 8 3 5 0 11 81 106
4 Roep Bhawanibhiek MF 2104 / 1197 Fin 8 3 5 0 11 79 105
5 Wei Zhou GMI 2221 Fin 8 3 5 0 11 79 102
6 Mikhail Goriunov   - Fin 8 3 5 0 11 76 103
7 Ton Bollebakker CMF 2121 / 1223 Fin 8 4 3 1 11 76 97
8 Cock van Wijk CMF 2093 / 1202 Fin 8 3 5 0 11 75 97
9 Andrei Gaidukov   - Fin 8 3 5 0 11 75 94
10 Gerrit Wassink MF 2190 / 1310 Fin 8 3 4 1 10 71 84
11 Vladimir Murashev   1990 Fin 8 3 4 1 10 71 83
12 Nona Savina MIF 2084 Fin 8 2 6 0 10 70 85
13 Julia Makarenkova MIF 2147 Fin 8 2 6 0 10 70 84
14 Marut Banchuen   2016 Fin 8 4 2 2 10 69 76
15 Panithi Seksonwiriya   2058 Fin 8 3 4 1 10 65 74
16 Dumrong Yuebangsai   1964 Fin 8 3 4 1 10 63 75
17 Roy Coster   2013 / 1125 Fin 8 3 3 2 9 77 76
18 Paul van der Lem   2059 / 1157 Fin 8 2 5 1 9 76 83
19 Amoni Afonsoewa   2073 Fin 8 4 1 3 9 69 71
20 Ton van der Ploeg   1945 / 990 Fin 8 3 3 2 9 67 62
21 Anzhelina Diachkovskaia   1890 Fin 8 3 3 2 9 66 65
22 Jan Ongolesono   2023 / 1001 Fin 8 3 3 2 9 65 69
23 Willem Bor   - / 1021 Fin 8 3 2 3 8 74 64
24 Lennart Bolks   1897 / 797 Fin 8 2 4 2 8 72 64
25 Erik Maijenburg   2042 / 1168 Fin 8 2 4 2 8 70 65
26 Harold Jagram   1959 / 976 Fin 8 3 2 3 8 69 60
27 Moenna Banarsi   1930 / 991 Fin 8 2 4 2 8 68 64
28 Nattawut Upiri   1982  Fin 8 2 4 2 8 67 63
29 Nerin Bisseswar   1816 / 799 Fin 8 2 4 2 8 66 63
30 Bas Baksoellah   1944 / 997 Fin 8 4 0 4 8 65 52
31 Sasawat Eksithichai   - Fin 8 2 4 2 8 64 56
32 Alexander Yurgenson   1955 Fin 8 3 2 3 8 61 48
33 Evgeniya Loktionova   - Fin 8 0 8 0 8 60 60
34 Wim Vlooswijk   2031 / 1100 Fin 8 3 2 3 8 60 50
35 Yossaphat Kitirojpun   - Fin 8 2 4 2 8 58 53
36 Suphit Dabos   - Fin 8 3 2 3 8 54 44
37 Jatupon Nuanngam   1924 Fin 8 2 3 3 7 70 56
38 Suraphat Boonman   - Fin 8 2 3 3 7 64 46
39 Melvin Dahl   1939 Fin 8 3 1 4 7 62 44
40 Ype Feenstra   1830 / 704 Fin 8 2 3 3 7 60 47
41 Prem Goelab   - Fin 8 3 1 4 7 58 47
42 Dmitri Abramov   - Fin 8 0 7 1 7 56 46
43 Johan Alidarso   1900 / 735 Fin 8 2 3 3 7 52 34
44 Frans Elzenga   1935 / 934 Fin 8 3 1 4 7 51 33
45 Nattapon Yodchomyan   - Fin 8 3 1 4 7 51 31
46 Hans Loots   1889 / 829 Fin 8 3 1 4 7 47 22
47 Hiroshi Kawaguchi   1856 Fin 8 2 2 4 6 62 40
48 Guus Gase   1900 / 480 Fin 8 1 4 3 6 60 41
49 Anne Veenstra   1881 / 802 Fin 8 0 6 2 6 55 39
50 Michiel Luiten   1944 / 1006 Fin 8 2 2 4 6 54 33
51 Assadayuth Rodnongheaw   - Fin 8 2 2 4 6 53 22
52 Peter Blok   1948 / 988 Fin 8 1 3 4 5 56 24
53 Henk van der Heijden   1900 / 717 Fin 8 1 3 4 5 55 27
54 Ramon Ramkisoen   1902 / 908 Fin 8 1 3 4 5 52 19
55 Sasin Sae-Tia   - Fin 8 1 3 4 5 46 17
56 Roy Verveer   1900 Fin 8 2 0 6 4 54 16
57 Pattamaporn Bunyavorakun   - Fin 8 1 1 6 3 45 5
58 Dummy     Fin 8 0 0 8 0 45 0

 

Datum R Wit Zwart Uitslag
za 01-06-2019 1 Gerrit Wassink (2190) Lennart Bolks (1897) 0 - 2
zo 02-06-2019 2 Sasin Sae-Tia Gerrit Wassink (2190) 0 - 2
zo 02-06-2019 3 Gerrit Wassink (2190) Sasawat Eksithichai 2 - 0
ma 03-06-2019 4 Ton Bollebakker (2121) Gerrit Wassink (2190) 1 - 1
wo 05-06-2019 5 Gerrit Wassink (2190) Erik Maijenburg (2042) 2 - 0
wo 05-06-2019 6 Gerrit Wassink (2190) Mikhail Goriunov 1 - 1
do 06-06-2019 7 Dumrong Yuebangsai (1964) Gerrit Wassink (2190) 1 - 1
vr 07-06-2019 8 Gerrit Wassink (2190) Nona Savina (2084) 1 - 1

 

Rapid
Pl Naam   Rating Cat. We Wi Re Ve Pu Wp SB
1 Macodou NDiaye GMI 2352 Fin 7 7 0 0 14 62 124
2 Suraphat Boonman     Fin 7 5 1 1 11 57 81
3 Amoni Afonsoewa   2073 Fin 7 4 2 1 10 57 78
4 Gerrit Wassink MF 2190 Fin 7 4 2 1 10 54 73
5 Marut Banchuen   2016 Fin 7 4 1 2 9 64 68
6 Sasawat Eksithichai     Fin 7 4 1 2 9 58 67
7 Melvin Dahl   1939 Fin 7 4 1 2 9 55 55
8 Anzhelina Diachkovskaia   1890 Fin 7 3 3 1 9 54 61
9 Damrong Yaubang Sai     Fin 7 4 1 2 9 42 49
10 Wim Vlooswijk   2031 Fin 7 3 2 2 8 61 59
11 Nona Savina MIF 2084 Fin 7 2 4 1 8 59 56
12 Bas Baksoellah   1944 Fin 7 4 0 3 8 59 52
13 Jatupon Nuanngam   1924 Fin 7 3 2 2 8 54 55
14 Evgeniya Loktionova     Fin 7 3 2 2 8 46 44
15 Lennart Bolks   1897 Fin 7 3 2 2 8 46 40
16 Roy Verveer   1900 Fin 7 3 2 2 8 45 47
17 Ramon Ramkisoen   1902 Fin 7 3 2 2 8 39 37
18 Assadayuth Rodnongheaw     Fin 7 3 1 3 7 54 42
19 Rattanakorn Kongsubjaroen     Fin 7 3 1 3 7 53 43
20 Sasin Sae-Tia     Fin 7 2 3 2 7 48 40
21 Nerin Bisseswar   1816 Fin 7 3 1 3 7 45 32
22 Pattawut Tatsana     Fin 7 3 1 3 7 37 28
23 Suphit Dabos     Fin 7 3 0 4 6 52 38
24 Moenna Banarsi   1930 Fin 7 2 2 3 6 50 33
25 Hiroshi Kawaguchi   1856 Fin 7 3 0 4 6 47 30
26 Hironobu Morikawa     Fin 7 2 2 3 6 29 20
27 Michiel Luiten   1944 Fin 7 2 1 4 5 55 35
28 Akkarawin Romruenvanichkit     Fin 7 1 3 3 5 47 23
29 Pattamaporn Bunyavorakun     Fin 7 2 1 4 5 35 23
30 Nutdanai Jaratwiboonkul     Fin 7 2 0 5 4 45 22
31 Johan Alidarso   1900 Fin 7 2 0 5 4 45 18
32 Cheujeen Amonrat     Fin 7 1 2 4 4 40 14
33 Peter Blok   1948 Fin 7 1 1 5 3 46 19
34 Promwang Sirintra     Fin 7 1 1 5 3 45 15
35 Klangrat Sonsawn     Fin 7 0 3 4 3 43 13
36 Thaksinakon Butngam     Fin 7 1 1 5 3 36 12

 

Datum R Wit Zwart Uitslag
za 08-06-2019 1 Ramon Ramkisoen (1902) Gerrit Wassink (2190) 0 - 2
za 08-06-2019 2 Amoni Afonsoewa (2073) Gerrit Wassink (2190) 2 - 0
za 08-06-2019 3 Gerrit Wassink (2190) Assadayuth Rodnongheaw 1 - 1
za 08-06-2019 4 Gerrit Wassink (2190) Rattanakorn Kongsubjaroen 2 - 0
za 08-06-2019 5 Nona Savina (2084) Gerrit Wassink (2190) 1 - 1
za 08-06-2019 6 Gerrit Wassink (2190) Moenna Banarsi (1930) 2 - 0
za 08-06-2019 7 Gerrit Wassink (2190) Bas Baksoellah (1944) 2 - 0

Johan Haijtink wint Pinkstertoernooi DDC Deventer 2019

Datum :zaterdag 8 juni 2019
Wedstrijd :Pinkstertoernooi DDC Deventer 2019

In de week voorafgaand aan Pinksteren werd voor de 31ste keer het "Deventer" damtoernooi gehouden.
In deze editie namen Jan Koerselman en Johan Haijtink namens Denk en Zet deel aan dit toernooi.

Jan kwam uit in de sterk bezette Hoofdklasse en behaalde een derde plaats met 5 punten uit 5 wedstrijden. Een redelijk resultaat, ondanks twee gemiste wedstrijdpunten. De winst op Gerrit Reitsma in een volle 9x9 stand was opmerkelijk. (zie toernooibase).
Johan Haijtink kwam uit in de goed bezette Ereklasse. Op het spel van Johan stond dit keer geen maat. Met twee remises en maar drie overwinningen werden acht punten in de wacht gesleept. Maar liefst drie punten voorsprong op de eerste achtervolgers. Een zeer fraai resultaat voor de larense damkampioen.

De foto toont Johan in de laatste partij tegen Hans van Hal, die zo lijkt het, het onheil al ziet naderen.
De foto toont Johan in de laatste partij tegen Hans van Hal, die zo lijkt het, het onheil al ziet naderen.

 

Ereklasse
Pl Naam Rating 1 2 3 4 5 6 We Wi Re Ve Pt SB
1 Johan Haijtink 1097 X 2 2 2 1 1 5 3 2 0 8 36
2 Ab Steenbergen 1032 0 X 1 0 2 2 5 2 1 2 5 21
  Harry Vos 1042 0 1 X 2 1 1 5 1 3 1 5 21
4 Hans van Hal 1121 0 2 0 X 1 1 5 1 2 2 4 18
  Fred van Amersfoort 1042 1 0 1 1 X 1 5 0 4 1 4 21
  Jelle Groeneveld 1089 1 0 1 1 1 X 5 0 4 1 4 21

 

Datum R Wit Zwart Uitslag
di 04-06-2019 1 Johan Haijtink (1097) Jelle Groeneveld (1089) 1 - 1
wo 05-06-2019 2 Harry Vos (1042) Johan Haijtink (1097) 0 - 2
do 06-06-2019 3 Johan Haijtink (1097) Ab Steenbergen (1032) 2 - 0
vr 07-06-2019 4 Fred van Amersfoort (1042) Johan Haijtink (1097) 1 - 1
za 08-06-2019 5 Johan Haijtink (1097) Hans van Hal (1121) 2 - 0

 

Hoofdklasse
Pl Naam Rating 1 2 3 4 5 6 We Wi Re Ve Pt SB
1 Boudewijn van der Veen 1015 X 2 1 2 2 2 5 4 1 0 9 37
2 John Folkers 979 0 X 2 1 1 2 5 2 2 1 6 22
3 Jan Koerselman 938 1 0 X 2 1 1 5 1 3 1 5 23
4 Gerrit Reitsma 1011 0 1 0 X 1 2 5 1 2 2 4 14
  Hans Luchies 933 0 1 1 1 X 1 5 0 4 1 4 17
6 Tom Smeenk 960 0 0 1 0 1 X 5 0 2 3 2 9

 

Datum R Wit Zwart Uitslag
di 04-06-2019 1 Hans Luchies (933) Jan Koerselman (938) 1 - 1
wo 05-06-2019 2 Jan Koerselman (938) Boudewijn van der Veen (1015) 1 - 1
do 06-06-2019 3 Gerrit Reitsma (1011) Jan Koerselman (938) 0 - 2
vr 07-06-2019 4 Jan Koerselman (938) Tom Smeenk (960) 1 - 1
za 08-06-2019 5 Jan Koerselman (938) John Folkers (979) 0 - 2

 


12 van Brussel

Datum :zondag 28 april 2019
Wedstrijd :12 van Brussel
Verslag :Gerrit Roeterdink

Gerrit Roeterdink heeft zondag 28 mei 2019 meegedaan aan de 12 van Brussel damtoernooi. Zijn eerste damtoernooi in het buitenland.

We zijn met 17 personen met een bus vertrokken om 6:45 uur vanuit Veenendaal om naar Brussel te rijden. Het eten en drinken in de bus was goed verzorgt door de sponsor.

Om 10:00 uur begonnen de wedstrijden, waar Gerrit sterk begon met een winst en een remise. (twee blauwe noteringen in Toernooibase) Daarna ging het ook wel goed met afwisselend verlies, remise en winst. In de 7e ronde en 9e ronde ook een blauwe notering in Toernooibase, maar in de 10e ronde had de tegenstander van Gerrit een blauwe notering.

Twee tegenstanders kwamen uit Frankrijk, vier uit België en zes uit Nederland. Al met al 10 punten gehaald uit 12 wedstrijden met een 30e plaats van de 38 totaal.

Na afloop gingen we naar een restaurant in de binnenstad waar we zijn gaan eten, deze werd ook aangeboden door de sponsor. Om 22:00 uur ging de reis terug naar Nederland. Onze bus was om 0:30 uur terug in Veenendaal.

PlNaamRatingWeWiReVePuWplWp
1Matthias de Kruijf13241292120162175
2Anton van Berkel14021283119162174
3Adiatu Adesoji Ibrahim13271273217163169
4Steven den Hollander12771264216167176
5Régis Blanpain1264216165175
6Yves Vandeberg12231238114159162
7Gijs Schoenmakers12391246214158170
8Arjan van Galen12811254314157165
9Henk Klarenbeek13951262414156168
10Sander Neutel11471246214155164
11Maturin Nyamsi Tomi1253413163171
12Mark Werrebrouck10031253413153163
13Mickaël Carton1245313152160
14Patrick Casaril12271253413151158
15Laura Timmerman11891253413143150
16Jaap Heij10541245313141147
17Michel Hendriksen Jr.7541253413125131
18Andy Damen10901236312144152
19Evert van de Pol11161252512142150
20Raoul Alias11621252512141148
21Jean-Paul Plantin10691244412135142
22David Riupassa10891236312133140
23Luc Jennes9551244412129136
24Renaud Braye1260612121127
25Henk Timmer10961235411123126
26Philippe Botte1235411118121
27Marinus Willemsen1243511116122
28Jean Kumbu-Ngoma1235411115118
29Maxime Egels1243511106109
30Gerrit Roeterdink8561234510132135
31Jack van der Plas9831242610120123
32Cees de Leeuw1001122559134142
33Ton van der Ploeg990123278125128
34Jan Cysouw843122468106109
35Alex Libbrecht122377113116
36René Runhaar827122377112115
37Roy Verveer120666118121
38Eva Kieskamp681120393108114

RondeWitZwartUitslag
1Jean-Paul Plantin (1069)Gerrit Roeterdink (856)0 - 2
2Gerrit Roeterdink (856)Patrick Casaril (1227)1 - 1
3Mark Werrebrouck (1003)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
4Gerrit Roeterdink (856)Marinus Willemsen1 - 1
5Yves Vandeberg (1223)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
6Philippe BotteGerrit Roeterdink (856)1 - 1
7Gerrit Roeterdink (856)Cees de Leeuw (1001)2 - 0
8Jaap Heij (1054)Gerrit Roeterdink (856)2 - 0
9Gerrit Roeterdink (856)Henk Timmer (1096)1 - 1
10Gerrit Roeterdink (856)Michel Hendriksen Jr. (754)0 - 2
11Eva Kieskamp (681)Gerrit Roeterdink (856)0 - 2
12Gerrit Roeterdink (856)Luc Jennes (955)0 - 2