Logo Denk en Zet

Damvereniging Denk En Zet Laren (Gld.)

DEZ Laren

Logo Denk en Zet

Snel naar

Onderlinge competitie

Datum :dinsdag 16 juli 2019

PlNaamRatingRWCAW
Beker
AWWRVPntRWPPntGRWPGPl.
Pnt
Pl.
RWP
Pl.
PntG
Pl.
RWPG
Pl.
Tot.
OR
1Tom Westhof979681440082522,00063,0001,01,01,01,04,0
2Gerrit Roeterdink849561321051431,66747,6673,54,02,52,012,0
3Jan Koerselman920620421151621,25040,5003,52,04,04,013,5
4Johan Haijtink1102760321051401,66746,6673,55,02,53,014,0
5Johan Beltman966660521251501,00030,0003,53,07,06,019,5
6André Haijtink81352020202711,00035,5008,06,57,05,026,5
7Gerrit Reurslag81954121012481,00024,0008,08,07,07,030,0
8Herman Beuzel80948121012441,00022,0008,09,07,08,532,52
9Henk Straalman65544041123710,75017,7506,06,510,010,032,50
10Gerard Dimmendaal81150010101221,00022,00010,010,07,08,535,5
11Dinand Stegeman9136001001000,0000,00012,512,512,512,550,00
12Tonnie Schutte9256402002000,0000,00012,512,512,512,550,00
13Gerrit Stegeman7334602002000,0000,00012,512,512,512,550,00
14Tonny Roeterdink10017003003000,0000,00012,512,512,512,550,00






Rooster overzicht onderlinge

 
GWK
EHK
JHK
TKN
ALE
TRK
TWF
JBJ
TSE
JKN
DSJ
WSN
GRK
GRG
AHJ
GDL
HBL
GSS
HSN
KKR
ABN
THT
vr
GWK
EHK
JHK
W
Z
Z
TKN
ALE
TRK
Z
Z
Z
TWF
W
Z
W
Z
JBJ
W
Z
W
Z
W
TSE
W
W
JKN
W
Z
Z
W
DSJ
W
WSN
GRK
Z
Z
W
GRG
W
W
AHJ
W
Z
GDL
W
HBL
Z
Z
GSS
Z
W
HSN
W
Z
W
Z
KKR
ABN
THT
vr

Onderlinge bekercompetitie

Datum :zaterdag 29 juni 2019


NrRondeNaamNaamUitslagOpmerking
32Gerrit RoeterdinkAlfred van Lenthe1 - 1Gerrit is door wegens ratingverschil
72Tom WesthofKarsten Konniger2 - 0
102Herman BeuzelGerrit Reurslag2 - 0
42Gerard DimmendaalWinnaar Egbert - Johan H.
52Gerrit StegemanJohan Beltman
62Tonny RoeterdinkTonnie Schutte
82Winnaar Andre - Gerrit W.Dinand Stegeman
92Appie BieldermanHenk Straalman
NrRondeNaamNaamUitslagOpmerking
11Egbert HarkinkJohan Haijtink
21André HaijtinkGerrit Wassink

Gerrit Roeterdink wint onverslagen de eerste ronde sneldammen

Datum :dinsdag 18 juni 2019
Ronde :Ronde 1
Wedstrijd :Eerste ronde sneldammen onderlinge 2019-2020
Stand
PlNaamRatingAW+=-Pnt
1Gerrit Roeterdink849 853013
2Tonny Roeterdink1001 852112
3Tonnie Schutte925 842210
4Egbert Harkink1110 84139
4Johan Haijtink1102 84139
6Johan Beltman966 83147
7Dinand Stegeman913 81345
8Tom Westhof979 81254
9Gerard Dimmendaal811 80353
10Karsten Konniger40040
De uitslagen tegen Karsten en de dummy zijn uit de stand gehaald om aan 8 wedstrijden te komen.
Omdat er maar 10 spelers aanwezig waren is er besloten om een rond toernooi te spelen.

Uitslagen
     


Onderlinge competitie (resultaten jeugd)

Er is dit seizoen geen aparte jeugdcompetitie!
De jeugd speelt mee bij de senioren.


















DEZ Laren tegen TDT/Salland CT

Datum :zaterdag 16 februari 2019
Ronde :11
Wedstrijd :DEZ Laren tegen TDT/Salland CT

BordDEZ LarenTDT/Salland CT614
1Danny Dix (1157)André Klein Tank (942)1110
2Alfred van Lenthe (1037)Hilco Braakman (1063)118
3Johan Haijtink (1097)Jan van Buiten (1086)205
4Tonny Roeterdink (995)Ab Steenbergen (1032)023
5Johan Beltman (968)Fred van Amersfoort (1042)029
6Tonnie Schutte (924)Bert Top (838)024
7André Haijtink (804)John Folkers (979)117
8Gerrit Roeterdink (856)Johan Bulstra (1139)112
9Dinand Stegeman (886)Jan Preuter (946)026
10Herman Beuzel (831)Rob Hendriks (1033)021

DIOS/WDV CT tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 2 februari 2019
Ronde :10
Wedstrijd :DIOS/WDV CT tegen DEZ Laren

BordDIOS/WDV CTDEZ Laren128
1Allard van Tongeren (932)Herman Beuzel (831)024
2Gerard Korten (1072)Johan Haijtink (1097)116
3Harry Vos (1042)Danny Dix (1157)207
4Jay Amatmoestar (1035)Johan Beltman (968)029
5Gert Wisselink (1013)Tonny Roeterdink (995)201
6Cees Groen (1011)Egbert Harkink (1094)025
7Gerben te Raa (1147)Tonnie Schutte (924)208
8Jaap Vos (937)Alfred van Lenthe (1037)1110
9Wim Sonderen (981)Gerrit Roeterdink (856)202
10John van Laarhoven (814)Gerard Dimmendaal (827)203

DEZ verslaat koploper

Datum :zaterdag 19 januari 2019
Ronde :9
Wedstrijd :DEZ Laren tegen WSDV 3
Verslag :Herman Beuzel

In de 9e ronde van de Nationale Competitie 2e klasse B heeft het Denk En Zet team een verrassende uitslag laten noteren: in een thuiswedstrijd werd de koploper WSDV uit Wageningen met maar liefst 14-6 verslagen. Teamleider Herman Beuzel opende de score door na ruim 2 uur spelen en 41 zetten de voorzitter van de Gelderse Dambond Gerhard Gerritsen op remise te houden. Danny Dix en Johan Haijtink lieten zoch niet verrassen door de zeer jeugdige tegenstanders, resp. Fernande de Graaf en Louise Gabbert te verslaan. Met de winst van Egbert Harkink werd een 7-1 tussenstand genoteerd alvorens Gerrit Roeterdink de winst moest laten aan zijn tegenstander Jaap Vink. Ook Dinand Stegeman trof met Majory Feyt een jeugdlid. Via een mooie combinatie ging de winst naar Dinand. Het winnende punt werd behaald door Tonny Roeterdink met zijn remise tegen Marie Gabbert. De langstdurende partij kwam op naam van Tom Knapen die met een geduldig eindspel de jeugdleider/trainer Gerard Zijleman wist te verslaan. De nog niet genoemde spelers van het DEZ team speelden remise: Johan Beltman tegen Jozef Linssen en Tonnie Schutte tegen Bas van Berkel. De voorlaatste wedstrijd wordt a.s. zaterdag gespeeld in Beltrum tegen DIOS-WDV CT.

BordDEZ LarenWSDV 3146
1Tom Knapen (1063)Gerard Zijlema (1031)2010
2Danny Dix (1157)Fernande de Graaf (606)204
3Johan Haijtink (1097)Luise Gabbert (748)202
4Tonny Roeterdink (995)Marie Gabbert (737)118
5Johan Beltman (968)Jozef Linssen (1086)117
6Tonnie Schutte (924)Bas van Berkel (979)119
7Egbert Harkink (1094)Nico Valkenburg (1033)203
8Gerrit Roeterdink (856)Jaap Vink (1085)025
9Dinand Stegeman (886)Marjory Feyt (564)206
10Herman Beuzel (831)Gerhard Gerritsen (934)111

DIOS/IJsselstreek CT tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 5 januari 2019
Ronde :8
Wedstrijd :DIOS/IJsselstreek CT tegen DEZ Laren

BordDIOS/IJsselstreek CTDEZ Laren317
1Dirk Reurink (891)Herman Beuzel (831)117
2Jan Vesters (994)Johan Haijtink (1097)028
3Bernard Renting (932)Danny Dix (1157)026
4Stefan von Kann (920)Johan Beltman (968)0210
5Toon Baks (906)Tonny Roeterdink (995)025
6Gerrit Kreunen (789)Egbert Harkink (1094)024
7Clemens Keurentjes (869)Tonnie Schutte (924)029
8Jan Fokkink (862)Dinand Stegeman (886)113
9Gerrit Klompenhouwer (845)Gerrit Roeterdink (856)112
10Gerrit van Wijk (462)Karsten Konniger021

DEZ Laren tegen Witte van Moort 3

Datum :zaterdag 8 december 2018
Ronde :7
Wedstrijd :DEZ Laren tegen Witte van Moort 3

BordDEZ LarenWitte van Moort 3164
1Danny Dix (1157)Bennie Hendriks (672)201
2Herman Beuzel (831)Mark Paters (890)0210
3Johan Haijtink (1097)Roelof Schippers Sr. (824)209
4Egbert Harkink (1094)Bennie Lawant (762)202
5Dinand Stegeman (886)Koert Meuleman (850)208
6Tonny Roeterdink (995)Bennie Hessing Sr. (877)206
7Johan Beltman (968)Hilco Harms (843)205
8Tonnie Schutte (924)Bert Drent (660)203
9Gerrit Roeterdink (856)Arend Boertje114
10Alfred van Lenthe (1037)Adriaan Noppers (989)117

Eerste winst DEZ een feit; geen individuele nederlagen

Datum :zaterdag 24 november 2018
Ronde :6
Wedstrijd :Gooi & Eemland 2 tegen DEZ Laren

Met op papier de sterkste formatie gingen de Larense dammers vol goede moed op bezoek in Bunschoten. In een heus denksportcentrum werden de degens gekruist met Gooi en Eemland, een fusievereging. Soms zit het mee, en soms zit het tegen. Vandaag was een dag dat we eindelijk een terechte en verdiende overwinning konden meepakken, In ’t Langenbaergh vooraf werd al afgesproken: niemand verliezen, dan moet het lukken ergens een overwinning mee te pakken.

Aan de beide onderste borden speelden Dinand en Gerrit degelijke remises. Op beide borden werd veel geruild en remise was dan ook een terechte uitslag. De eerste overwinning was voor Alfred, die een invaller trof, maar wel één met de hoogste rating. Dus ook daar de nodige voorzichtigheid van zijn kant. Rustig een ruiltje meepakken, letten op de tempi en er voor gaan als zich kansen voor doen. En die kwam er ineens in een al wat vlakke stand. Vogelenzang nam op de 35e een ruil naar 30, waardoor het tempovoordeel voor Alfred was en hij schijf 14 ongeremd naar 25 kon brengen door allerlei kleine finesses. Zes zetten later werd het al door een 3 om 3 beslist. Een mooie opsteker. Ondertussen stond onze kopman Danny echter onder druk. De vraag was niet of hij zou winnen, maar of hij nog een punt zou kunnen pakken met een dam tegen, maar compensatie in de vorm van drie plusschijven. Het werd een narrow escape, maar wel gelukt. Egbert speelde ondertussen ook een degelijke partij, waarbij de remisemarge nergens echt in gevaar kwam voor beide spelers.

Ondertussen had Johan Beltman een voordelige stand opgebouwd wat resulteerde in een plusschijf. Johan was er op gebrand om eindelijk een partij te winnen. Dat lukt hem in de onderlinge competitie vaak, maar in externe wedstrijden wil het nog niet vlotten. Nu leek een snelle winst voor het grijpen. Maar waren het zenuwen? De ene na de andere kans werd niet gegrepen en hij mocht nog lang zweten. Daar ging de rest niet op wachten. Tonny Roeterdink is de laatste tijd in vorm. In een gelijk opgaande partij trapte zijn tegenstander in een simpele 3 om 3 en de voorsprong van 4 punten was een feit. Ook Tom Knapen leek af te steven op een overwinning. Na circa 20 zetten had hij zijn tegenstander in de tang. Toch (door tijdnood?) lukte het Tom niet om door te drukken en vervaagde zijn voordeel. Sterker nog, Tom trapte in een simpele 2 om 3 doorbraak en kon nog net het vege lijf redden. Ondertussen had Johan Haijtink remise gespeeld in een mooie aanvalspartij tegen zijn vroeger leerling Willem Bor. En ook Tonnie Schutte lukte het niet om zijn mooie omsingeling tot winst te voeren. De overwinning was al een feit, maar die van Johan Beltman nog niet. Steeds meer zweetdruppels verschenen op zijn voorhoofd, maar uiteindelijk wist hij zijn dik verdiende overwinning binnen te halen. Een ruime 13-7 overwinning als verdienstelijk resultaat.

BordGooi & Eemland 2DEZ Laren713
1Anne Wouda (895)Danny Dix (1157)114
2Willem Bor (1021)Johan Haijtink (1097)117
3Gerard Benning (1038)Tom Knapen (1063)119
4Bert Roest (1028)Egbert Harkink (1094)115
5Henk Vogelenzang de Jong (1103)Alfred van Lenthe (1037)023
6Hans Loots (829)Tonny Roeterdink (995)026
7Huib Poort (833)Johan Beltman (968)0210
8Levi Duijst (726)Tonnie Schutte (924)118
9Lennart Bolks (797)Dinand Stegeman (886)111
10Jaap Langerak (923)Gerrit Roeterdink (856)112

Hartholt Olie CT tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 10 november 2018
Ronde :5
Wedstrijd :Hartholt Olie CT tegen DEZ Laren

BordHartholt Olie CTDEZ Laren119
1Wim Leijssenaar (930)Herman Beuzel (831)206
2Henk Smit (1027)Egbert Harkink (1094)112
3Bert Straetemans (865)Danny Dix (1157)027
4Harry Abbing (1006)Tom Knapen (1063)025
5Maikel Schotman (865)Dinand Stegeman (886)118
6Peter van der Velden (1003)Tonnie Schutte (924)1110
7Frits Gerritsen (1005)Tonny Roeterdink (995)119
8Gerrit Klaseboer (975)Johan Beltman (968)114
9Jan Rensink (945)Gerrit Roeterdink (856)201
10Jan van der Kolk (938)Gerard Dimmendaal (827)203

DEZ Laren tegen DES Lunteren 3

Datum :zaterdag 3 november 2018
Ronde :4
Wedstrijd :DEZ Laren tegen DES Lunteren 3

BordDEZ LarenDES Lunteren 3911
1Tonny Roeterdink (995)Arjan van Galen (1281)202
2Tom Knapen (1063)Evert Evers (1108)025
3Johan Haijtink (1097)Robbert Westerink (1125)118
4Danny Dix (1157)Jelte van Lokhorst (846)203
5Egbert Harkink (1094)Annemieke Stunnenberg-van de Kraats (958)209
6Johan Beltman (968)Johan de Haas (1017)024
7Gerrit Roeterdink (856)Erwin Jochemsen (908)021
8Tonnie Schutte (924)Michel Hendriksen Sr. (923)1110
9Dinand Stegeman (886)Frans Lamers (968)117
10Herman Beuzel (831)Alex van Harn (878)026

Harderwijk 2 tegen DEZ Laren

Datum :zondag 14 oktober 2018
Ronde :3
Wedstrijd :Harderwijk 2 tegen DEZ Laren

BordHarderwijk 2DEZ Laren128
1Henry Offenga (1183)Danny Dix (1157)119
2René Schaafsma (1149)Johan Haijtink (1097)116
3Wouter van den Berg (994)Egbert Harkink (1094)1110
4Wout Mensink (1055)Tom Knapen (1063)207
5Bert Foppen (1077)Johan Beltman (968)205
6Jan van der Pol (933)Tonny Roeterdink (995)024
7Jan Pluim (849)Dinand Stegeman (886)118
8Eibert Smit (970)Tonnie Schutte (924)201
9Jakob de Vries (995)Gerrit Roeterdink (856)112
10Tim SuierveldHerman Beuzel (831)113

Verlies in Achterhoekse derby

Datum :zaterdag 29 september 2018
Ronde :2
Wedstrijd :DEZ Laren tegen Dammers Uit Oost 2
Verslag :Alfred van Lenthe

In de eerste thuiswedstrijd van het seizoen moesten we opnieuw tegen een degradant aantreden. Dit keer onze vrienden uit Doetinchem. Een bekend team, met een aantal (oud-)Laren spelers. Het werd een spannende derby, waarbij de Doetinchemers uiteindelijk terecht aan het langste eind trokken. De gasten kwamen met twee jonge speelstertjes, die nu nog duidelijk te kort kwamen. Maar waar elk van ons hopelijk over een aantal jaren een hele kluif aan zullen hebben.

Gerrit beet het spits af. Hij kwam al snel een schijfje voor en niet veel later een dam. Ook Danny won daarna vrij snel tegen de andere jonge speelster. DUO had goed gegokt om haar aan bord twee te zetten, in de hoop onze sterkste speler daar te treffen. Een 4-0 voorsprong is mooi, maar inmiddels waren er al wel enkele zorgelijke standen. Johan Beltman trof aan het eerste bod ons oud clubgenoot Rodier Evers. Johan had zijn vizier niet op scherp staan en trapte in een eenvoudige damzet. Dezelfde slag damzet kwam er in de partij van Alfred. In half open klassiek leek het beste spel voor hem, maar op de 22e zet spelde hij naar de rand, waardoor hij de kans gaf zijn tegenstandster de korte vleugel te ontwikkelen, waarbij hijzelf zwaar onder druk kwam te staan. Hoe in één zet een stand volledig om kan slaan….. Alfred koos bewust voor de ruil, waarbij de dam mogelijk nog tegenspel zou opleveren, als zijn tegenstandsters deze gezien had. Gelukkig niet, want de dam was gezond en zeker verloren. In de overblijvende stand waren de schijven weliswaar gelijk, maar het voordeel was duidelijk voor de derde dame in het Achterhoeks gezelschap. Door een onnauwkeurigheid kon Alfred er nog een finesse in vlechten en was blij met remise. Misschien achteraf door moeten spelen, maar ja wat heb je aan wijsheid achteraf. Herman Beuzel verloor helaas, waardoor de stand weer gelijk getrokken werd. Tegen clubgenoot Tom Weshof werd Herman op de 9e zet wel wat overmoedig, door brutaal naar het centrum te ruilen. Wat hij helaas niet gezien had, was het directe schijfverlies. Ondanks hard knokken, lukte het hem niet nog ergens compensatie te halen.

Toen waren er nog 10 punten te vergeven. Het kon alle kanten op, al leken de standen van de Dammers uit het Oosten toch wat makkelijker. Tonny Roeterdink had het zwaar tegen de ervaren Ben Okken. Op de 15e zet nam Tonny een 2 om 2 die positioneel niet meestal niet goed is. Het bekende blokje op de lange vleugel, werd hem fataal. Ben speelde dat ervaren tegen, waardoor Tonny 20 zetten later een schijf moest inleveren en later de partij. Omdat daarna geen Larenaar meer wist te winnen, was dit de beslissing. Dinand speelde een goede remise tegen Jaap de Vries. De gehele partij was het klassiek en Dinand kwam niet echt in gevaar. De partij van Johan Haijtink eindigde ook in remise, al leek het gedurende het verloop alle kanten op te gaan. Johan bouwde een mooie aanvalsstand op, maar leek zijn voorpost te verliezen, waardoor hij een 2-om-2 uitruil moest nemen. Die leek weer nadelig, totdat Johan een offer plaatste en daarna weer het goede van het spel leek te hebben. Maar ook Tom Rinner kent de nodige finesses en het was Johan die de remise moest zoeken, die hij dan ook vond. Precies genoeg. Egbert lukte het ook niet om te winnen tegen de oudste van de Rinner broers. Zijn Coupe Royal leek voordeel op te leveren, maar de plusschijf bleek niet te houden. In het eindspel was de winst net niet te halen. Inmiddels stond ook Tonnie Schutte onder de nodige druk tegen de sterke Jan Masselink. Tonnie heb je echter niet zomaar verslagen en in het lange dammeneindspel, met maar liefst 3 dammen voor zijn tegenstander, vond Tonnie toch nog knap het remisegaatje. Met als mooi resultaat een blauwe score bij de uitslagendienst. Een teken dat je een knappe prestatie hebt geleverd.

Met 1 punt uit 2 wedstrijden is het Larense begin wat teleurstellend, maar het seizoen is nog lang. Volgende keer proberen we de punten bij de Harderwijkse vissers mee te nemen.

BordDEZ LarenDammers Uit Oost 2911
1Johan Beltman (968)Rodier Evers (1020)023
2Danny Dix (1157)Marit van Haaren202
3Johan Haijtink (1097)Tom Rinner (968)118
4Egbert Harkink (1094)Hans Rinner (1061)1110
5Tonny Roeterdink (995)Ben Okken (1116)026
6Alfred van Lenthe (1037)Alexandra Betting (968)114
7Tonnie Schutte (924)Jan Masselink (1162)119
8Dinand Stegeman (886)Jaap de Vries (1029)117
9Herman Beuzel (831)Tom Westhof (982)025
10Gerrit Roeterdink (856)Meike Kokke201

Gelijke strijd in Wapenveld

Datum :zaterdag 15 september 2018
Ronde :1
Wedstrijd :Eye-t Webdesign tegen DEZ Laren
Verslag :Alfred van Lenthe

De kop is er weer af in het nieuwe seizoen. Johan Haijtink maakte zijn debuut voor de Larense hoofdmacht. En ook Tom Knapen was terug op het oude nest. Vol goede moed werd aangetreden in Wapenveld tegen het FC Volendam van de Tweede Klasse. Vorig jaar hadden ze het opnieuw niet gered in de Eerste Klasse. Dus een topper in het begin van de competitie. Het werd een gelijkspel en ik denk een terechte uitslag. Een enkel punt werd wellicht cadeau gedaan, maar daar kregen we ook weer net zoveel van terug.

Gerrit Roeterdink speelde een extra wedstrijd: “Wie is het eerste uit?”. Na 30 zetten had Gerrit nog anderhalf uur op de klok, 9 minuten meer dan hij mee begon (!). Zijn stand leek toen echter al erg penibel, maar Houdine wist er keurig een punt uit te slepen. Het lukte hem niet om daarmee het snelst uit te zijn. Hij moest er nog 3 voor zich dulden.

De eerste was Tonny Roeterdink. Tonny speelde een keurige partij tegen zijn ervaren opponent. Rond de 40e zet koos Tonny ervoor de remise veilig te stellen door een 4 om 4 te nemen. Johan Beltman moest vandaag als enige een nederlaag slikken. Dat was sneu, want hij speelde prima, al was het opspelen van de kroonschijf in de partij zeker niet de beste zet. Alie Beekman maakte daar echter geen gebruik van. Rond de 40e zet liet Johan zich verrassen en moest plots een schijf inleveren. Dat was teveel van het goede.

Danny trok de stand weer gelijk. Zijn tegenstander bood echter zeer goed tegenstand, maar werd op het allerlaatste moment toch nog onnodig verrast door de remisestand toch nog verkeerd te behandelen. Danny nam dankbaar beide punten in ontvangst. Alfred kwam in opening en vroege middenspel wat beter te staan. Op het eind moest hij echter zelf de remise zoeken, die echter niet al te moeilijk was.

In de partij van Tom gebeurde weinig. Zijn tegenstander leek bij voorbaat tevreden met een punt en speelde daar ook naar. Remise was het enige logische resultaat. Bij Johan Haijtink was het veel spannender. In een mooie partij met wederzijdse flankaanval was het Johan die uiteindelijk in wat makkelijker spel leek te belanden. Maar zijn tegenstander speelde zeer bekwaam naar een gelijkwaardige remise.

In de laatste wedstrijd van de middag moest Egbert een punt binnen zien te halen in een nadelig dammeneindspel. Dat leek uiteindelijk niet te lukken, zeker niet toen zijn sterke tegenstander een tweede dam haalde. Maar je moet Egbert in het eindspel en onder druk nooit een kansje geven, die grijpt hij namelijk met beide handen. Mooi werk.

Nu mist u het verslag van de partijen van Tonnie, Gerrit en Herman. Ze eindigden alle 3 met een gelijkspel, maar vraag niet hoe. Bijzondere uitslagen, als je het spelverloop een beetje hebt gevolgd. Zelf maar even kijken in toernooibase, want deze partijen staan er bij het schrijven van dit stuk nog niet op. Gerrit haalde dus een mooi punt en kreeg een “blauwe” vermelding op Toernooibase. In de partij van Herman was een niet vaak voorkomend spelbeeld te zien, waarbij het lastig in te schatten was wie daar het meeste voordeel bij had. Ik denk toch Herman, want die had op het eind een dam en 3 schijven tegen een dam en een schijf. Binnen 1 zet kon Herman winnen en die 2 punten had ik al geteld. Hij koos toch verkeerd en moest teleurgesteld in remise berusten.

Tonnie Schutte leek een makkelijke overwinning te halen volgens een aantal Wapenvelders. Zelf heb ik maar heel even bij deze partij gekeken en het leek inderdaad niet al te moeilijk. Volgens Tonnie viel dat toch vies tegen en mogelijk heeft hij daar groot gelijk in. De beste stuurlui staan……

BordEye-t WebdesignDEZ Laren1010
1Henk van Renselaar (939)Danny Dix (1157)023
2Maikel van den Esker (1118)Johan Haijtink (1097)117
3Jacob de Greef (1132)Egbert Harkink (1094)1110
4Erik Bakker (1044)Tom Knapen (1063)116
5Albert Lusink (1109)Alfred van Lenthe (1037)115
6Henk Mostert Azn (1083)Tonny Roeterdink (995)111
7Alie Beekman-van Duinen (1081)Johan Beltman (968)202
8Freek Jongerman (909)Tonnie Schutte (924)119
9Harry Beekman (1073)Gerrit Roeterdink (856)114
10Gerrit Eilander (913)Herman Beuzel (831)118

DVOIJ Terborg 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :donderdag 21 februari 2019
Ronde :9
Wedstrijd :DVOIJ Terborg 1 tegen DEZ Laren 1
Verslag :Tonny Roeterdink

NrDVOIJ Terborg 1Rating
gem. 923
DEZ Laren 1Rating
gem. 918
7-5Volgorde
1Daamen, Mario1124Beltman, Johan9681-13
2Derksen, Paul991Roeterdink, Tonny9952-06
3Renting, Bernard932Koerselman, Jan9380-21
4Bongers, Frank754Dimmendaal, Gerard8271-14
5Keurentjes, Clemens869Roeterdink, Gerrit8562-02
6Wissing, Joep867Schutte, Tonnie9241-15

DZW Warnsveld 2 tegen DEZ Laren 2

Datum :donderdag 14 februari 2019
Ronde :9
Wedstrijd :DZW Warnsveld 2 tegen DEZ Laren 2

NrDZW Warnsveld 2Rating
gem. 841
DEZ Laren 2Rating
gem. 919
4-8Volgorde
1Harkink, Egbert10940-21
2Wiersma, Simon924Westhof, Tom (invaller)9821-14
3Huisjes, Jan943Stegeman, Dinand8860-23
4Visschers, Herman799Beuzel, Herman8311-15
5Zuylen, Alfons van0Haijtink, André8040-26
6Jager, Henk696Bielderman, Appie (invaller)02-02

DEZ Laren 2 tegen DVOIJ Terborg 1

Datum :dinsdag 5 februari 2019
Ronde :8
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen DVOIJ Terborg 1

NrDEZ Laren 2Rating
gem. 937
DVOIJ Terborg 1Rating
gem. 953
5-7Volgorde
1Harkink, Egbert1094Heutinck, Aloys10482-01
2Westhof, Tom (invaller)982Daamen, Mario11241-14
3Haijtink, Johan (invaller)1097Derksen, Paul9911-15
4Beuzel, Herman831Renting, Bernard9320-23
5Haijtink, André804Keurentjes, Clemens8690-22
6Reurslag, Gerrit (invaller)813Bongers, Frank7541-16

DEZ Laren 1 tegen DCH Hengelo 1

Datum :dinsdag 29 januari 2019
Ronde :8
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen DCH Hengelo 1
Verslag :Tonny Roeterdink

Op dinsdag 29 januari 2019 ontving DEZ Laren 1 de collega’s van DCH Hengelo 1. Zij waren torenhoge favoriet om weer te promoveren naar de Gelderse Hoofdklasse, want met nog twee wedstrijden te gaan stonden ze drie punten voor. Eigenlijk snapten we ook niet waarom ze vorig jaar ook al weer gedegradeerd waren. Het team was in essentie hetzelfde gebleven. In Laren waren ze ook op volle oorlogssterkte. Alle spelers hadden een rating van 1000 of meer (gemiddeld 1089). Bij Laren was het net anders om: allemaal minder dan 1000 ratingpunten (gemiddeld 918).

Het eerste slachtoffer van de avond was Gerard Dimmendaal. In het middenspel kwam hij een schijfje achter en wist dat niet meer te compenseren. Gerard wist de zaterdag erna te melden dat hij achteraf gezien relatief eenvoudig toch remise had kunnen halen. Jan Koerselman stond in een lastige hekstelling in het middenspel. Hij koos ervoor een schijf te offeren om aan de andere vleugel verder te spelen, maar de gespeelde zet was niet de beste. Bij naspelen bleek dat het offer sowieso beter iets later had gekund. Gerrit Roeterdink had dit keer geen schijn van kans en verloor dus ook. Tonnie Schutte zat waarschijnlijk nog het dichtst bij remise. Toen die hem tussen de vingers weg slipte uitte hij wat krachttermen om zijn ongenoegen te laten blijken, vooral over zijn eigen spel. Johan Beltman miste ook zijn topvorm. In het middenspel kwam hij achter en hij verloor ook. Tonny Roeterdink wist het met een sterke middenaanval ook lang vol te houden tegen de Hengelose topper. Maar ergens een onnauwkeurigheid en de schijf achterstand was een feit. En ook hij kon een nul noteren. De afgetekende 0-12 eindstand maakte duidelijk dat DCH Hengelo 1 de terechte kampioen was.

NrDEZ Laren 1Rating
gem. 918
DCH Hengelo 1Rating
gem. 1089
0-12Volgorde
1Roeterdink, Tonny995Greef, Arnoud de12290-26
2Koerselman, Jan938Okken, Ben11160-22
3Beltman, Johan968Hoebink, Eddy10960-25
4Schutte, Tonnie924Vries, Jaap de10290-24
5Dimmendaal, Gerard827Evers, Rodier10200-21
6Roeterdink, Gerrit856Vos, Harry10420-23

DEZ Laren 1 vaster op de tweede plaats

Datum :dinsdag 22 januari 2019
Ronde :7
Wedstrijd :DIOS Beltrum 4 tegen DEZ Laren 1

Op 22 januari 2019 reden we in winterse omstandigheden met aangepaste snelheid naar Beltrum. DEZ Laren 1 moest het opnemen tegen DIOS Beltrum 4. Het was een vierpuntenwedstrijd, want Laren stond tweede en Beltrum derde in de eerste klasse regio Oost-Gelderland. Gerard Dimmendaal kwam in het middenspel een schijfje voor en leek lange tijd te gaan winnen. Toen hij later gelijk kwam heeft hij zelfs ergens kunnen verliezen, maar gelukkig voor hem bleef het evenwicht bewaard. Tonnie Schutte kwam in het middenspel liefst twee schijven voor en bracht daarmee de eerste winstpartij binnen. Gerrit Roeterdink had weer eens een wat minder goede positionele stand, maar wist dankzij een mooie doorbraakcombinatie de winst binnen te hengelen.

Tonny Roeterdink kwam in het middenspel extreem ver naar voren te staan met een zwakke linkervleugel, maar een sterke rechtervleugel. Na een ruiltje kreeg hij een 3-om-3 doorbraakcombinatie naar dam. Nadat de dam eraf ging stond hij een schijf voor en wist dat later om te zetten tot twee punten. Jan Koerselman was volgens eigen zeggen niet zo op dreef, maar hij weerde zich kranig op het eerste bord. Zo goed, dat hij duidelijk positioneel voordeel had, maar niet genoeg voor de winst. Johan Beltman kreeg een dam van zijn tegenstander. De daarop volgende damafname gaf een doorbraak tegen. Met weliswaar een schijf voorsprong kon hij de vijandelijke dam niet goed genoeg pareren. Met een 4-8 overwinning kwam Laren 1 hiermee vaster op de tweede plaats te staan. Komende week volgt de wedstrijd tegen het huizenhoge favoriete DCH Hengelo 1.

NrDIOS Beltrum 4Rating
gem. 915
DEZ Laren 1Rating
gem. 918
4-8Volgorde
1Korten, Gerard1072Koerselman, Jan9381-15
2Stoverinck, Theo1104Beltman, Johan9682-06
3Baks, Toon906Roeterdink, Tonny9950-24
4Kann, Stefan von920Roeterdink, Gerrit8560-23
5Ribbers, Willie753Schutte, Tonnie9240-22
6Maarse, Jan737Dimmendaal, Gerard8271-11

DSV Sinderen 2 tegen DEZ Laren 2

Datum :maandag 14 januari 2019
Ronde :7
Wedstrijd :DSV Sinderen 2 tegen DEZ Laren 2

NrDSV Sinderen 2Rating
gem. 785
DEZ Laren 2Rating
gem. 848
4-8Volgorde
1Tuenter, Henk840Haijtink, Johan (invaller)10971-13
2Colenbrander, Jan824Stegeman, Dinand8860-26
3Lammers, Johan821Haijtink, André8040-24
4Bruggink, Hennie809Beuzel, Herman8311-12
5Rutgers, Gert714Reurslag, Gerrit (invaller)8130-21
6Wassink, Dick702Straalman, Henk6562-05

DEZ Laren 2 tegen DCH Hengelo 1

Datum :dinsdag 11 december 2018
Ronde :6
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen DCH Hengelo 1
NrDEZ Laren 2Rating
gem. 840
DCH Hengelo 1Rating
gem. 1059
2-10Volgorde
1Harkink, Egbert1094Greef, Arnoud de12291-16
2Haijtink, André804Hoebink, Eddy10960-23
3Reurslag, Gerrit (invaller)813Evers, Rodier10201-15
4Beuzel, Herman831Vos, Harry10420-22
5Straalman, Henk656Vries, Jaap de10290-24
6Bielderman, Appie (invaller)0Vos, Jaap9370-21

DEZ Laren 1 tegen WDV Winterswijk 2

Datum :dinsdag 4 december 2018
Ronde :6
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen WDV Winterswijk 2
Verslag :Tonny Roeterdink

Na de nederlaag in Warnsveld volgde een thuiswedstrijd tegen Winterswijk 2. Qua puntentotaal een directe concurrent met slechts één puntje minder. Op bord 6 trof Gerrit Roeterdink een relatief nieuwe dammer. Gerrit kreeg in het eindspel geen poot aan de grond en kon nul punten noteren. Gerard Dimmendaal speelde stabiel als altijd en wist de remisegrens keurig te bewaken. Jan Koerselman leek op een voordelig dameindspel af te stevenen met twee schijven voorsprong. Maar het bleek onvoldoende voor de winst. Tonny Roeterdink maakte gebruik van een opspeelfoutje door schijfwinst af te dwingen. Naderhand volgde nog een winnende doorbraak in een positioneel goede stand. Johan Beltman kwam goed in het eindspel met een 5 om 3 dameindspel. Het was even onduidelijk of dit remise zou worden, maar de gekozen partijvoortzetting was een directe winst na de 2-om-2 damafname. Tonnie Schutte had tot na twaalven nodig om zijn tegenstander te overtuigen dat een 1 om 4 dameindspel meestal winnend is. De eindstand 8-4 was een mooie opsteker, want rond tienen was er nog nergens duidelijk voordeel zichtbaar.

NrDEZ Laren 1Rating
gem. 918
WDV Winterswijk 2Rating
gem. 881
8-4Volgorde
1Beltman, Johan968Sonderen, Wim9812-05
2Roeterdink, Tonny995Oonk, Erik9412-04
3Koerselman, Jan938Elgershuizen, Jan8931-13
4Schutte, Tonnie924Esselink, Thomas8342-06
5Dimmendaal, Gerard827Jongkoen, Zeeg7561-12
6Roeterdink, Gerrit856Doornink, Gerwin00-21

DCZ Zevenaar 1 tegen DEZ Laren 2

Datum :dinsdag 27 november 2018
Ronde :5
Wedstrijd :DCZ Zevenaar 1 tegen DEZ Laren 2

NrDCZ Zevenaar 1Rating
gem. 933
DEZ Laren 2Rating
gem. 890
6-6Volgorde
1Donders, Coen1162Harkink, Egbert10941-15
2Ooijen, Peter van1000Westhof, Tom (invaller)9821-16
3Kelderman, Gerrit856Stegeman, Dinand8860-22
4Geurds, Hans829Beuzel, Herman8311-11
5Willemsen, Harry817Straalman, Henk6561-13
6Drunen, Florian van0Bielderman, Appie (invaller)02-04

DZW Warnsveld 2 tegen DEZ Laren 1

Datum :donderdag 22 november 2018
Ronde :5
Wedstrijd :DZW Warnsveld 2 tegen DEZ Laren 1
Verslag :Tonny Roeterdink

Op donderdag 22 november was een korte reis genoeg om onze uitwedstrijd in Warnsveld te kunnen spelen tegen het tweede team van DZW. Op voorhand waren onze kansen goed, maar bij het zien van de zwaarte van de tegenstanders trok het optimisme al iets weg. Gerrit Roeterdink vergaloppeerde zich twee keer, want liefst twee keer kreeg hij een dam tegen. Na de laatste keer liet ie ook nog de kleine kans op remise lopen, waardoor een 1-om-4 verliezend dameindspel op het bord verscheen. Invaller Dinand Stegeman maakte dat meer dan goed. Hij wist een dam te halen en moest geduldig wachten op de kans om het winnend af te ronden. Gerard Dimmendaal liet zich het kaas van het brood eten. Hij leek op remise af te stevenen, maar ergens ging het toch fout. Johan Beltman maakte een degelijke remise. Tonny Roeterdink was goed op dreef en had een mooie aanvalsstand op het bord. Aan het einde had hij wat veel velden nog te overbruggen, maar wist het toch tot een gelijkwaardige remise te spelen. Jan Koerselman stond in het eindspel licht voordelig, maar niet genoeg voor de winst. Met een 7-5 nederlaag was dit onze eerste verliespartij van dit seizoen.

NrDZW Warnsveld 2Rating
gem. 906
DEZ Laren 1Rating
gem. 912
7-5Volgorde
1Groen, Henk1104Roeterdink, Tonny9951-15
2Klein Kranenbarg, Henk871Beltman, Johan9681-14
3Wiersma, Simon924Koerselman, Jan9381-16
4Huisjes, Jan943Roeterdink, Gerrit8562-01
5Visschers, Herman799Dimmendaal, Gerard8272-03
6Boor, Albert van der796Stegeman, Dinand (invaller)8860-22

Forse winst DEZ-2

Datum :dinsdag 13 november 2018
Ronde :4
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen DIOS Beltrum 4
Verslag :Herman Beuzel

In de Gelderse competitie was er voor DEZ-2 op 13 november in de 4e ronde een thuiswedstrijd tegen de koploper van dat moment, DIOS uit Beltrum. Qua totale rating waren we exact aan elkaar gewaagd maar de eindstand gaf een een groot verschil te zien: 9-3 in het voordeel van DEZ. De eerste uitslagen waren nog voor DIOS want Tom Westhof verloor van Gerard Korten en Henk Straalman speelde remise tegen Jan Maarse. Dinand Stegeman bracht de eerste winst op het uitslag formulier door in het middenspel een foutje Toon Baks af te straffen en met een schijf voordeel keurig naar winst uit te spelen. Vervolgens liet Andre Haijtink zijn tegenstander Willy Ribbers in het eindspel alleen maar gedwongen zetten te laten doen en door een mooi finesse in het eindspel dit te bekronen met winst. Nadat Herman Beuzel een fout van Theo Baks had afgestraft was de teamwinst een feit. Dat in een beslissende fase van het eindspel Egbert Harkink zijn tegenstander Theo Stoverinck met een winnende combinatie verraste was het toetje op een mooi damavond.

NrDEZ Laren 2Rating
gem. 876
DIOS Beltrum 4Rating
gem. 876
9-3Volgorde
1Harkink, Egbert1094Stoverinck, Theo11042-06
2Westhof, Tom (invaller)982Korten, Gerard10720-21
3Stegeman, Dinand886Baks, Toon9062-04
4Beuzel, Herman831Baks, Theo6842-03
5Haijtink, André804Ribbers, Willie7532-05
6Straalman, Henk656Maarse, Jan7371-12

DEZ Laren 1 tegen DSD Sinderen 2

Datum :dinsdag 6 november 2018
Ronde :4
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen DSD Sinderen 2
Verslag :Tonny Roeterdink

In de thuiswedstrijd van DEZ Laren 1 tegen DSV Sinderen 2 was Laren de duidelijke favoriet. Maar dat waren ze in de vorige wedstrijd tegen DCZ Zevenaar ook en toen verloren ze een wedstrijdpunt. Nu bleef het nog lang spannend. Tonnie Schutte won als eerste een schijfje in het middenspel en bouwde dit rustig uit tot een winstpartij. Gerrit Roeterdink won ook. Dit keer niet met een slagzet, maar puur positioneel. Gerard Dimmendaal gaf remise toen een drie om drie eindspel op het bord dreigde te komen zonder aantoonbaar voordeel. Jan Koerselman was goed op dreef, maar kwam dit keer niet verder dan een puntendeling. Tonny Roeterdink leek op een remise af te stevenen tot zijn tegenstander een simpele 2-om-2 doorbraak weggaf. Johan Beltman kwam in het middenspel een schijf voor en voerde dit vakkundig tot winst. Al met al was de 10-2 overwinning goed en nuttig, maar in het midden van de avond leken de winstcijfers niet zo hoog te worden. Mooi voor het bordsaldo dat dit toch lukte.

NrDEZ Laren 1Rating
gem. 918
DSV Sinderen 2Rating
gem. 785
10-2Volgorde
1Roeterdink, Tonny995Tuenter, Henk8402-05
2Koerselman, Jan938Colenbrander, Jan8241-14
3Beltman, Johan968Lammers, Johan8212-06
4Schutte, Tonnie924Bruggink, Hennie8092-01
5Roeterdink, Gerrit856Rutgers, Gert7142-02
6Dimmendaal, Gerard827Wassink, Dick7021-13

DVOIJ Silvolde 2 tegen DEZ Laren 2

Datum :donderdag 25 oktober 2018
Ronde :3
Wedstrijd :DVOIJ Silvolde 2 tegen DEZ Laren 2

NrDVOIJ Silvolde 2Rating
gem. 899
DEZ Laren 2Rating
gem. 834
6-6Volgorde
1Reurink, Dirk891Stegeman, Dinand8861-11
2Vesters, Jan994Harkink, Egbert10942-05
3Fokkink, Jan862Haijtink, André8040-24
4Huls, Ben879Beuzel, Herman8311-13
5Giesen, Wim867Stegeman, Gerrit (invaller)7331-12
6Drevers, Dick0Straalman, Henk6561-16

DCZ Zevenaar 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :dinsdag 23 oktober 2018
Ronde :3
Wedstrijd :DCZ Zevenaar 1 tegen DEZ Laren 1
Verslag :Tonny Roeterdink

In de uitwedstrijd tegen DCZ Zevenaar waren we voor het eerst op de normale sterkte. Met nul punten op het conto van Zevenaar wenste Hans Geurds, de teamleider van Zevenaar, zijn team één of twee punten toe om van die hatelijke nul af te komen. Maar daar leek het niet op toen DEZ Laren al snel twee winstpartijen voor stond. Johan Beltman maakte een mooie 3 om 3 naar dam in het middenspel. En ook Gerrit Roeterdink kwam gemakkelijk op dam. Tonnie Schutte, normaal goed op dreef, vergaloppeerde zich dit keer waardoor hij een doorbraakcombinatie tegen kreeg. En Jan Koerselman was een maatje te klein aan het eerste bord, toen hij een moeilijk te vinden combinatie naar dam tegen kreeg. Met 4-4 als tussenstand kon het nog alle kanten op gaan. Gerard Dimmendaal bewaakte de remisemarge op zijn bord nauwkeurig. Op bord 2 was het wisselend voor Tonny Roeterdink. Aan het eind stond hij licht op voordeel, maar de doorbraak voor beide bleef net remise. Met 6-6 kwam de wens van Zevenaar toch nog uit.

NrDCZ Zevenaar 1Rating
gem. 894
DEZ Laren 1Rating
gem. 918
6-6Volgorde
1Donders, Coen1162Koerselman, Jan9382-04
2Aalderink, Jan894Roeterdink, Tonny9951-16
3Geurds, Hans829Beltman, Johan9680-21
4Kelderman, Gerrit856Schutte, Tonnie9242-03
5Willemsen, Harry817Dimmendaal, Gerard8271-15
6Kingma, Wietse807Roeterdink, Gerrit8560-22

DEZL-1 wint met ruime cijfers

Datum :dinsdag 9 oktober 2018
Ronde :2
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen DVOIJ Silvolde 2
Verslag :Tonny Roeterdink

Het team van Denk En Zet Laren 1 mocht op 9 oktober het tweede team van DVOIJ uit Silvolde ontvangen. Het openingswoord van teamleider Tonny Roeterdink begon met het hopen dat de zesde speler uit Silvolde nog zou komen opdagen, want iemand was vergeten hem op te halen. Gelukkig kwam hij drie kwartier later alsnog. Helaas voor hem was hij ook aardig snel uit met een nederlaag. Gerard Dimmendaal gaf hem in het middenspel een dam en na het afnemen van die dam en via een mooie rondslag stond Gerard op dam ten koste van een schijfje. Dat was snel beslist. Even daarvoor had Gerrit Roeterdink al laten zien in vorm te zijn. Met zo’n drie kwartier op de klok kwam hij een schijf voor en speelde dat netjes uit. Dinand Stegeman speelde een gelijkwaardige remise. Tonnie Schutte stond al na een half uur een schijf voor tegen een toch wel sterke tegenstander. Ook hij kweet zich goed van zijn taak om de kostbare punten binnen te hengelen. Tonny Roeterdink kwam in de verdrukking te staan nadat hij op het kerkhofveld stond en zijn tegenstander niet in zetjes trapte. Gelukkig werd de schijf even later afgeruild. In het eindspel kwam het erg nauw. Na een sterke ruil resteerde een mooi vier-om-vier eindspel, dat goed voor hem uitkwam. Het was zijn eerste winst van dit bondscompetitie seizoen. Johan Beltman kwam via een foute zet in de verdrukking. Hij moest een plakker met doorbraak toestaan toen hij achter een tweeslag liep. Nadat de dam was gevangen stond hij een schijf voor. Misschien dat er nog een remisekansje in zat, maar zo ging het dus niet. Al met al was het een mooie overwinning met 9-3.

NrDEZ Laren 1Rating
gem. 909
DVOIJ Silvolde 2Rating
gem. 915
9-3Volgorde
1Roeterdink, Tonny995Reurink, Dirk8912-05
2Beltman, Johan968Vesters, Jan9940-26
3Schutte, Tonnie924Slütter, Pascal9982-04
4Dimmendaal, Gerard827Giesen, Wim8672-02
5Roeterdink, Gerrit856Huls, Ben8792-01
6Stegeman, Dinand (invaller)886Fokkink, Jan8621-13

DEZ Laren 2 tegen WDV Winterswijk 2

Datum :dinsdag 2 oktober 2018
Ronde :2
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen WDV Winterswijk 2

NrDEZ Laren 2Rating
gem. 860
WDV Winterswijk 2Rating
gem. 882
5-7Volgorde
1Harkink, Egbert1094Sonderen, Wim9812-06
2Stegeman, Dinand886Oonk, Erik9411-13
3Haijtink, André804Elgershuizen, Jan8930-24
4Beuzel, Herman831Bennink, Wim8880-21
5Reurslag, Gerrit (invaller)813Esselink, Thomas8341-12
6Stegeman, Gerrit (invaller)733Jongkoen, Zeeg7561-15

DEZL-1 wint net van DEZL-2

Datum :dinsdag 18 september 2018
Ronde :1
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen DEZ Laren 2
Verslag :Tonny Roeterdink

De thuiswedstrijd van Laren 1 tegen Laren 2 beloofde een spannende strijd te worden. Topper Egbert Harkink had zich via de onderlinge competitie namelijk niet geplaatst voor het eerste team en zat dus in het tweede team. Hij had veruit de hoogste rating. Tegenstander en teamleider Tonny Roeterdink hield hem vanuit de hekstelling lang onder druk, maar kwam aan het einde toch zelf in de verdrukking. Een relatief simpele 3-om-5 maakte een eind aan zijn snode plannen. Gerrit Roeterdink wist tegen Herman Beuzel via damgeven en afpakken een mooie schijf voorsprong te verdienen in het eindspel, maar het was niet genoeg voor de winst. Ster-invaller Gerrit Reurslag speelde tegen debutant en ook invaller Appie Bielderman. Appie hield het lang vol, maar in het late middenspel werd een achterloop van hem bestraft. Gerrit kwam schijven voor en wist ook een winnende doorbraak daarmee te forceren. Gerard Dimmendaal en André Haijtink waren goed aan elkaar gewaagd. Gerard leek wat voordeel te hebben, maar moest berusten in remise. Tonnie Schutte had in de partij tegen Gerrit Stegeman het weer ‘op de heupen’. Met sterk positiespel dwong hij voordeel af en liep naar dam. Hij liet echter Gerrit ook nog naar dam glippen, maar toen was Tonnie’s voorsprong al groot genoeg om twee punten te kunnen bijschrijven. Johan Beltman leek in het eindspel enigszins onder druk te staan, maar dat bleek schijn. Hij had de stand goed onder controle om er een puntendeling uit te slepen. De eindstand was 7-5. Krap aan, maar wel verdiend al met al.

NrDEZ Laren 1Rating
gem. 897
DEZ Laren 2Rating
gem. 870
7-5Volgorde
1Beltman, Johan968Stegeman, Dinand8861-16
2Dimmendaal, Gerard827Haijtink, André8041-14
3Roeterdink, Tonny995Harkink, Egbert10940-21
4Roeterdink, Gerrit856Beuzel, Herman8311-12
5Schutte, Tonnie924Stegeman, Gerrit (invaller)7332-05
6Reurslag, Gerrit (invaller)813Bielderman, Appie (invaller)02-03